Home / Aktualności / Peugeot Quartz – ciekawa hybryda SUVa i auta sportowego

Peugeot Quartz – ciekawa hybryda SUVa i auta sportowego

peugeot quartz concept
Peugeot Quartz to koncepcyjna wizja inżynierów tej firmy łącząca cechy klasycznego SUVa oraz sportowego auta, która ma nadzieję na pojawienie się w produkcji już w przyszłości.

Ten muskularny crossover Peugeota w niezauważalny dla oka sposób łączy muskularne linie samochodu sportowego z aerodynamicznymi. Quartz zostanie wyposażony również w wiele cech ekologicznych w tym te związane z aerodynamiką, które pozwolą na jednoczesną oszczędną jazdę bez kompromisów na osiągach.

Auto ma być wyposażone w 207 konny silnik benzynowy wspomahany dodatkowo przez 114 konną jednostkę elektryczną, która będzie w stanie zapewnić dodatkową moc, lub też być zastosowana do oszczędnej jazdy bez wykorzystania paliwa.

Firma ma nadzieję, że Peugeot Quartz będzie w stanie zapewnić do 50 kilometrów zasięgu na napędzie elektrycznym ale rzeczywiste testy pokażą czy jest to możliwe.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Quartz pojawi się w sprzedaży. Możemy się tylko domyślać iż tak atrakcyjnie wyglądające auto na pewno się pojawi w produkcji oraz że jego cena będzie do niego odpowiednia.

Jak tylko pojawią się jakieś nowe informacje na temat tej ciekawej hybrydy nie omieszkamy was o tym poinformować.