Home / Aktualności / Pebble App Store już dostępny

Pebble App Store już dostępny

Właściciele zegarków Pebble mogą od dzisiaj pobierać aplikacje z dedykowanego przez producenta Pebble App Store. Producent potwierdził tą wiadomość na Twitterze dodając, że posiadacze jego produktu otrzymali właśnie dostęp do ponad 500 dedykowanych aplikacji.

Pebble App Store

Pebble App store 01Sklep aplikacji dla zegarka Pebble ma być centralną miejscem odkrywania nowych aplikacji i ich instalowania, zarządzania nimi jak również pobierania nowych tarcz dla zegarka.

Pogrupowane tematycznie aplikacje będzie można znaleźć w takich kategoriach jak Dzisiejsze, Gry, Powiadomienia, Narzędzia czy Fitnes.

Dzięki temu producent Pebble App Store chce dla swojego produktu stworzyć szybką i bezproblemową nawigację po setkach aplikacji.

Za jej pomocą z łatwością można będzie odszukać, pobrać i zainstalować np. aplikację do treningu osobistego, zarządzania muzyką czy kontrolowania inteligentnego termostatu.

Pebble podpisał wstępnie umowy z Pandora, GoPro, iControl, Yelp, FourSquare, Mercedes-Benz i ESPN. Więcej aplikacji ma pojawić się z czasem. W projekcie tym już można doszukiwać się sukcesu ponieważ jak dotąd pobrano ponad 3 miliony aplikacji i tarcz zegarków, także wielu jego posiadaczy z niecierpliwością czekało na Pebble App Store.

Jednak nie należy się zbytnio okscytwać i ściągać aplikacje bez umiaru ponieważ zegarek Pebble jest w stanie uruchomić tylko 8 aplikacji jednocześnie. Użytkowników czeka zatem podjęcie decyzji które z nich pojawią się na ich “czasomierzu”.

Sukces zegarków Pebble rozpoczął się udanym startem na Kickstarterze, zapoczątkowując modę na inteligentne zegarki wśród innych producentów. Pebble zebrało w projekcie Kickstarter ponad 10 milionów dolarów na swoje przedsięwzięcie, które jak widać okazało się strzałem w dziesiątkę. Wspominany projekt stał się największym w historii globalnej zbiorki pieniędzy jaką udało się uzyskać w ten sposób.

Choć sprzedaż Pebble rozpoczęła się już w zeszłym tygodniu, to wielu z zamawiających musi czekać na swój egzemplarz ze względu na wysokie zainteresowanie tym produktem. Producent określił dostępność na koniec lutego.

Źródło: Twitter