Home / Aktualności / Październikowa aktualizacja Windows 10 kasująca pliki użytkowników wycofana przez Microsoft

Październikowa aktualizacja Windows 10 kasująca pliki użytkowników wycofana przez Microsoft

Firma Microsoft zatrzymała pociąg w postaci październikowej aktualizacji Windows 10. Aktualizacja, którą udostępniono po wtorkowej prezentacji produktów Surface, spowodowała sporo kontrowersji w związku z niepożądanymi efektami, które dla niektórych okazały się nadzwyczaj poważne. Chodzi tu o głównie o usunięcie wszystkich danych z dysku. W niektórych przypadkach zaginęły profile użytkowników i całe foldery pełne plików, a cofnięcie aktualizacji nie przywróciło ich do pierwotnego stanu. W związku z tym Microsoft tymczasowo wstrzymał dystrybucję październikowej aktualizacji (October update).

“Przerwaliśmy wdrażanie najnowszej aktualizacji systemu Windows (wersja 1809) dla wszystkich użytkowników, ponieważ podczas aktualizacji doszły do nas informacje od użytkowników, którym zostały usunięte niektórych pliki z dysków po jej pobraniu”, mówi strona wsparcia Microsoft dla kompilacji 1809.

Wstrzymane wdrożenia update’u nie jest jednak pociechą dla wczesnych użytkowników, u których wystąpił błąd w postaci usunięcia danych. Microsoft prosi, aby skorzystać z lokalnego biura obsługi klienta, jeśli październikowa aktualizacja  usunęła komuś wszystkie pliki. Jednocześnie Microsoft zaleca wykonanie kopii bezpieczeństwa, przed tym jak błąd aktualizacji zostanie usunięty i aktualizacja ponownie zostanie udostępniona do pobrania. Niemniej jednak nie trzeba dużej wyobraźni aby przewidzieć, że użytkownicy poczekają na przetestowanie aktualizacji przez inne osoby, zanim sami się na nią zdecydują. A jak sytuacja wygląda u was? 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.