Home / Aktualności / Panda 4-generacji wróci do tyskiej fabryki w 2019 roku?

Panda 4-generacji wróci do tyskiej fabryki w 2019 roku?

Fiat Auto Poland 01

Fiat Panda to model, którego nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Jego druga i zarazem najpopularniejsza generacja była produkowana w Tychach w latach 2003-2012, która wsławiła się niską awaryjnością oraz niewygórowanymi kosztami utrzymania.

Niestety jej następną generację po protestach włoskich związków zawodowych oraz w wyniku przeprowadzonej restrukturyzacji w zakładzie Pomigliano d’Arco, przeniesiono właśnie do tej fabryki. Patrząc na ilość wyprodukowanych egzemplarzy drugiej generacji (niespełna 2 169 000 sztuk) oraz produkowanej od 2011 roku trzeciej generacji (jak dotąd jest to trochę ponad 830 000 sztuk) widzimy, że nie bez znaczenia na wielkość produkcji i sprzedaży miała wyższa jakość produktu z tyskiej fabryki oraz jej atrakcyjniejsza cena wynikająca z niższych kosztów produkcji.

Wiele wskazuje jednak na to, że czwarta generacja Fiata Pandy może ponownie zawita do polskiej fabryki (nie wcześniej niż w 2019 roku), o czym wspomniał nawet prezes koncernu FCA (Fiat Chrysler Auromobiles) – Sergio Marchionne – na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Włoskie zakłady potrzebują wolnych mocy przerobowych na nowe, coraz popularniejsze modele Alfy Romeo. W przypadku samochodów premium koszty produkcji nie mają bowiem tak wyraźnego wpływu na cenę końcową oraz zysk przedsiębiorstwa, jak ma to miejsce w tanich modelach z segmentu A.

Fiat Panda 3-generacji 01

Źródło: Internet

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.