Home / Aktualności / Tablet Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 z duża rozdzielczościa 4K i ceną

Tablet Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 z duża rozdzielczościa 4K i ceną

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5W przeciwieństwie do tabletów Samsunga, który powiększa rozmiary samych tabletów. Panasonic poszedł nieco inna drogą i w swoim tablecie Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 powiększył nie tylko rozmiar lecz i rozdzielczość samego tabletu, która w tym modelu posiada rozdzielczość 4K (3840 x 2560 pikseli).Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 specyfikacja i cena

Nie należy się jednak zbytnio ekscytować gdyż taka rozdzielczość Toughpada wymagała zastosowanie 20 calowego wyświetlacza, tym samym uniemożliwia pełną mobilność. Specyfikacja tabletu Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 uwzględnia procesor Intel Core i5, układ graficzny NVIDIA GeForce 745M, 256GB dysk SSD, 8GB RAM oraz system Windows 8.1.

Choć Panasonic ma chciałby rozpocząć sprzedaż swojego giganta jeszcze w tym roku to jednak bardziej prawdopodobną datą jest pierwszy kwartał 2014 roku. Zainteresowani? Ze względu na tak dobrą specyfikację można od razu spodziewać się wysokiej ceny. Tak właśnie jest bowiem Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 ma kosztować jedyne 6000 dolarów. A więc zacznijcie oszczędzać już teraz.

Dostępność została na razie zapowiedziana na USA, o Europie jeszcze nic nie wiadomo. Przy takiej cenie należy cierpliwie czekać. Być może do czasu jak trafi do Polski stopnieje też jego cena. Wydaje nam się, że pomimo wysokiej specyfikacji i rozmiaru tego tabletu znalazłby on więcej nabywców gdyby jego cena była w granicach dwukrotnie wyższej niż dotychczasowe tablety czyli w okolicach 2000 dolarów.

Niemniej jednak Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 może znaleźć zastosowanie bardziej w biznesie, przynajmniej do czasu spadku cen gdy zwykli zjadacze chleba będą mogli sobie na niego pozwolić.

Źródło: PC World