Home / Aktualności / Pamięci SD od Toshiby tak szybkie jak dyski SSD

Pamięci SD od Toshiby tak szybkie jak dyski SSD

Pamieci Toshiba Exceria Pro

Toshiba zapowiedziała właśnie najnowszą serię pamięci SD z serii “Exceria Pro”, które kryją w sobie szybszy kontroler pamięci kompatybilny ze standardem UHS-II(bardzo szybki interfejs szeregowy szyny danych). Pamięci jednak mają się pojawić w październiku  w Japonii i oferować prędkości zapisu dorównujące dyskom SSD.Producent argumentuje potrzebę takich pamięci posunięciem technologicznym w branży fotograficznej i zainteresowaniem klientów w kierunku szybszego transferu danych. Innym powodem może być nadzieja producenta w rozwój technologii Ultra HD (4K2K) a w szczególności nagrywaniem filmów w tym standardzie i konieczności pamięci o szczególnie szybkich parametrach zapisu i odczytu. Pamięci Toshiby będą dostępne w dwóch odmianach a mianowicie wersji Exceria (zapis 120 MB/s odczyt 260 MB /s) oraz Exceria Pro (zapis 240 MB / s oraz odczyt 260 MB / s) i być dostępne jako 16 i 32 GB moduły pamięci. Ceny pamięci nie są jeszcze znane.

Obecnie na rynku możemy znaleźć starsze wersje pamięci z serii Exceria, które poszczycić się mogą prędkościami 95 oraz 90 MB / S (zapis / odczyt).

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.