Home / Aktualności / Pamięci LPDDR4 od Samsunga dla komputerów mobilnych już wkrótce

Pamięci LPDDR4 od Samsunga dla komputerów mobilnych już wkrótce

Pamięci LPDDR4 RAM Samsung


Znane nam są zasługi Samsunga w wielu dziedzinach elektroniki, także nie będzie zaskoczeniem jego prezentacja pamięci LPDDR4 mających pojawić się już niebawem. 8 Gigabitowe moduły wykonane w technologii 20nm charakteryzują się niskim poborem mocy a także podwójnym transferem danych i będą dostępne dla przyszłych produktów mobilnych tego producenta.Nowe pamięci LPDDR4 przyczynią się z pewnością do szybszego wzrostu podaży na pamięci DRAM dla urządzeń mobilnych, a tym samym do całkowitej sprzedaży pamięci DRAM na świecie.

Vice dyrektor Hyun Jun, odpowiedzialny za sprzedaż pamięci i marketing w firmie Samsung podkreśla rolę badań tej firmy nad pamięciami przyszłości, które oferowane są jeden krok przed konkurencją.

Jak wspominaliśmy zaprezentowane pamięci LPDDR4 8Gb korzystają z 20 nm procesu technologicznego co umożliwia jeszcze większe ich upakowanie (a tym samym pojemność) na pojedynczym module pamięci mobilnej DRAM. Takie upakowanie umożliwia umieszczenie 1GB w pojedynczym module pamięci. Sam chip zaprojektowany został w taki sposób aby zaoferować przepustowość 3,200 megabits na pojedynczym pinie pamięci, tym samym podwajając wydajność w porównaniu do LPDDR3.

Do innych zalet LPDDR4 należy wymienić ich szybszą prędkość, osiągi (50 procentowy przyrost) oraz pobór energii (40 procent mniejsze zużycie energii przy npięciu 1,1 V). Użytkownik urządzeń wyposażonych w pamięć LPDDR4 skorzysta poprzez szybszy dostęp do aplikacji oraz ich lepszą reakcję.

Jeśli doliczymy do tego możliwości w postaci lepszych funkcji czy zastosowania większej rozdzielczości wyświetlaczy czy dłuższego czasu pracy na baterii to korzyści z zastosowania tej a nie innej pamięci nasuwają się same.

Posiadając tak wydajne i energooszczędne pamięci LPDDR4, Samsung a skupić się jeszcze bardziej na rynku mobilnym i smartfonów z wykorzystaniem matryc o wysokiej rozdzielczości 4K (UHD).

Dla ciekawostki wspominamy iż Samsung obecnie produkuje pamięci DRAM o 4Gb i 6Gb LPDDR3, jak również najcieńsze i najmniejsze moduły 3GB LPDDR3 (6Gb) do których dołączyą opisywane pamięci LPDDR4 w 2014 roku.


Źródło: Samsung