Home / Aktualności / Pamięci DDR5 z zegarem 5600MHz mogą trafić na rynek już na początku 2022 roku

Pamięci DDR5 z zegarem 5600MHz mogą trafić na rynek już na początku 2022 roku

Choć chińska marka Jiahe Jinwei nikomu zapewne nie jest znana a bynajmniej w Europie, jest ona właścicielem marki podrzędnej produktów zorientowanych na gry, nazwanej na cześć mitologii nordyckiej – Asgard. Firma ogłosiła teraz, że próbna produkcja szybkich modułów DDR5 z wykorzystaniem półprzewodników Micron została zakończona bez żadnych problemów, co oznacza, że ​​ich plan wprowadzenia na rynek modułów pamięci nowej generacji przebiega zgodnie z planem. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wprowadzenia każdego nowego standardu pamięci DDR, częstotliwości robocze wciąż znajdują się na początkowym etapie; Asgard oferuje obecnie tylko moduły DDR5 4800 MHz, które są już w stanie przewyższyć większość modułów DDR4 z klasy premium.

Jednak to tylko kwestia czasu, zanim prędkości DDR5 wzrosną, a Asgard już planuje wypuścić zestawy DDR5 5600 MHz już w 2022 r. Powinny one być dostępne w pojemnościach 32 GB i 128 GB z opóźnieniem CAS wynoszącym 46 cykli. Kolejny krok w zwiększaniu wydajności będzie dotyczył zestawów 6400 MHz, ale należy się ich spodziewać dopiero pod koniec 2022 r. i na początku 2023 r., zakładając brak jakichkolwiek zakłóceń czy to na poziomie produkcyjnym, czy logistycznym. Jeśli chodzi o napięcie zasilania nowych DDR5 – mamy tu 1,1 V a więc bardzo energooszczędnie. Nie trzeba posiadać kryształowej kuli aby przewidzieć, że czołowi producenci z pewnością dotrzymają kroku temu jakże mało znanemu graczowi. Podobnie jest w przypadku podejrzenia wysokiej ceny premium nowych modułów. Kto chce szybko topowe technologie, musi się liczyć z wyższymi kosztami. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.