Home / Aktualności / Pamięci CORSAIR VENGEANCE RGB z taktowaniem 6400 MT/s już teraz, 6600 MT/s niebawem

Pamięci CORSAIR VENGEANCE RGB z taktowaniem 6400 MT/s już teraz, 6600 MT/s niebawem

W oczekiwaniu na platformę AM5 od AMD i w celu zapewnienia najwyższej wydajności 12 generacji procesorów Intela, CORSAIR zaprezentował najnowsze moduły VENGEANCE RGB wykorzystujące technologię DDR5. Zoptymalizowane pod kątem najnowszych komputerów do gier i stacji roboczych oraz dostępne w kolorze czarnym lub białym, moduły te mają zapewnić rewelacyjną wydajność wraz z efektywnym podświetleniem RGB.

Pamięci Corsair pojawią się początkowo z prędkością do 6400 MT/s i pojemnościami do 32 GB (2×16 GB), z zestawami 2x 32 GB taktowanymi nawet 6600 MT/s dostępnymi niedługo po tym.

JAk zapewnia producent, VENGEANCE RGB DDR5 oferuje dynamiczne, indywidualnie adresowane dziesięciostrefowe oświetlenie RGB, zamknięte w panoramicznym pasku świetlnym, który owija się wokół górnej części każdego modułu. Rezultatem jest jednorodna matryca świetlna — dobrze widoczna pod różnymi kątami — oświetlająca system żywymi efektami świetlnymi. Całością ma sterować zaawansowane oprogramowanie CORSAIR iCUE umożliwiające konfigurowalne sterowanie oświetleniem RGB w celu uzyskania szczegółowego, zsynchronizowanego oświetlenia z resztą konfiguracji zgodnej z iCUE – lub odblokowanie jeszcze większego zanurzenia się w świecie dzięki integracji oświetlenia RGB w czasie rzeczywistym podczas grania w wybrane gry.

Jak się dowiadujemy, iCUE zapisuje również niestandardowe profile Intel XMP 3.0, aby kontrolować wydajność pamięci według aplikacji lub zadania w celu maksymalizacji wydajności, a także kontrolować regulację napięcia na płycie głównej, aby uzyskać bardziej precyzyjnie dostrojone, stabilne przetaktowanie w porównaniu z poprzednimi generacjami, które opierały się tylko na kontroli BIOS-u płyty głównej. 

Podobnie jak w przypadku wszystkich pamięci CORSAIR DDR5, moduły VENGEANCE RGB DDR5 są zbudowane wyłącznie z ręcznie sortowanych, ściśle ekranowanych chipów pamięci, aby zapewnić niezmiennie wysokie częstotliwości, a także wydajne płytki PCB zapewniające doskonałą jakość sygnału i stabilność. Chłodzenie tych chipów to stylowy aluminiowy radiator skutecznie odprowadzający ciepło z pamięci, jednocześnie uzupełniając nowoczesną estetykę systemu. Ograniczona dożywotnia gwarancja daje pewność, że nowa pamięć będzie działać przez cały okres eksploatacji komputera i przyszłe aktualizacje.

Pamięci dostępne są m.in. na stronie producenta gdzie za 2×16 GB DDR5 6400 MT/s przyjdzie nam zapłacić nieco ponad 300 dolarów, zaś prędkość 6200 MT/s będzie nas kosztowała niecałe 270 dolarów. Co ciekawe zejście z taktowania na 600 MT/s nie zmienia ceny zestawu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.