Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Palit GeForce GTX 1060 JetStream, Super Jetstream i Dual wkraczają do akcji

Palit GeForce GTX 1060 JetStream, Super Jetstream i Dual wkraczają do akcji

Palit GeForce GTX 1060  JetStream

Palit zaprezentował właśnie swoje najnowsze karty GeForce GTX 1060 JetStream, SuperJetstream i Dual należące do „budżetowej” rodziny Pascal oraz spełniające wymogi VR.

Wszystkie karty wyposażono w 6GB pamięci GDDR5, 192-bitową szynę danych oraz 1280 rdzeni CUDA oraz taktowanie na poziomie 1847 MHz w trybie Boost / 8GHz dla pamięci.

Karta ma dostarczać podobnie jak deklarują to inni producenci, wystarczająco mocy do zasilenia gier w rzeczywistości wirtualnej (VR), a w przypadku PAlita, aż trzykrotnie więcej mocy niż poprzednie konstrukcje tego producenta.

Tak GeForce GTX 1060 Super JetStream, Jetstream jak i seria Dual wyposażone są w wydajne coolery oraz dwa wydajne wentylatory, które w przypadku małego obciążenia w ogóle się nie włączają (aby to nastąpiło temperatura GPU musi przekroczyć 50 stopni Celsjusza). Ponadto Palit zastosował wentylację w kształcie plastra miodu, która dodatkowo ma zwiększyć możliwości chłodzenia karty o 15 procent.

Z trzema wyjściami DisplayPort, GTX 1060 JetStream ma zapewnić najlepsze wrażenia na trzech monitorach, także w 4K. Zastosowanie DUAL-BIOS z kolei zabezpieczy nas przed utratą karty w przypadku awarii jednego z układów BIOS.

Walory wizualne (szczególnie widoczne w obudowach z oknem) dopełnione mają być przez podświetlanie RGB, które możemy wybrać z palety 16,8 miliona kolorów. Co więcej, kolory mogą np. odzwierciedlać temperaturę układu lub po prostu wybraną przez nas barwę.

Na chwilę obecną brak informacji na temat cen trzech kart jak również różnic między nimi, innymi niż te w nazewnictwie. 

Palit GeForce GTX 1060  JetStream, Super JetStream i DUAL