Home / Aktualności / OwnPhone – telefon z klawiaturą Braila dla niewidomych i słabowidzących

OwnPhone – telefon z klawiaturą Braila dla niewidomych i słabowidzących

ownphone2
OwnPhone to z pewnością nie imitacja smartfonu iPhone pod jakimkolwiek względem. Choć nazwa niby podobna, to podobieństwo kończy się na możliwości wykonywania połączeń telefonicznych. Brak ekranu dotykowego, identyfikacji odcisków palca czy 40 MP kamery z pewnością nie spowoduje dylematu przy jego zakupie.

Dla tych o słabym wzroku lub też niewidomych, przygotowano właśnie telefon OwnPhone. Firma go produkująca zaprezentowała  kilka lat temu telefon dla dzieci,  także jej przygoda z urządzeniami mobilnymi wcale nie rozpoczęła się OwnPhonem.

Co otrzymają nabywcy telefonu OwnPhone? Na pewno praktyczny i długo działający produkt. Zawierający przyciski wybierania numerów, przyjmowania i odrzucania połączeń, regulację głośności oraz możliwośc przyporządkowania 4 kontaktów do szybkiego wybierania. Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy potrzebują telefonu do kontaktów z najbliższymi w tym ro połączeń w nagłych przypadkach.

Należy wspomnieć iż praktycznie cała konstrukcja telefonu OwnPhone (z ang. własny telefon) została wykonana przy pomocy drukowania 3D. Pozwoliło to na redukcję kosztów, dzięki czmu można go nabyć za ok. 60 funtów. Do ceny doliczyć należy od 7,5 do 15 funtów miesięcznego abonamentu.

Telefon ten na razie ma być sprzedawany w Wielkiej Brytanii ale jesteśmy pewni, że po niemalże pewnym (ze względu na praktycznie zerową konkurencję) sukcesie będzie sprzedawany na całym świecie w tym w Polsce.