Home / Aktualności / OverVolt: crazy slot cars złap darmową grę na Windows Phone

OverVolt: crazy slot cars złap darmową grę na Windows Phone

overvolt 03
OverVolt: crazy slot cars to dosyć ciekawe wyścigi, które trafiły na Windows Phone oraz przez limitowany czas będą za darmo. Co zatem czyni tą grę inną od wielu jej podobnych? Między innymi to, że jazda na pełnym “gazie” nie skutkuje tutaj lepszymi czasami. W zamian możemy wykonać efektywny piruet i znaleźć się na końcu peletonu.

W grze zatem należy kontrolować miniaturowe samochodziki i nie pozwolić im wylecieć za planszę. Producent przewidział możliwość własnego malowania naszych pojazdów co w znacznym stopniu urozmaica rozgrywkę i powoduje, że z większą frajdą będziemy się ścigać z innymi w tym znajomymi czy rodziną.

Do malowania można wykorzystać kamerę naszego smartfona lecz należy mieć na uwadze iż taka przyjemność kosztować nas będzie 100 monet jeśli nie posiadamy pełnej wersji (premium) gry OverVolt: crazy slot cars.

Tak jak np. w Micro Machines czy podobnych produkcjach gdzie ścigamy się takimi mikrusami należy szukać i wykorzystywać tzw. power upsy czyli znalezione rzeczy, któe dadzą nam przewagę w wyścigu. Takim czymś może być nasze czasowe przyspieszenie czy zwolnienie przeciwnika.


overvolt 02

Aby przyspieszyć naszym “bolidem” należy nacisnąć i przytrzymać pomarańczowy przycisk. Mankamentem, który zauważyliśmy podczas gry jest brak wskaźnika prędkości podczas gdy wskaźnik ostrzeżenia przed piruetem (i potencjalnym wypadnięciem z toru) jest obecny. Należy to wykorzystać puszczając palec z przycisku przyspieszenia. Gdy uda nam się wygrać wyścig dostaniemy w nagrodę do 3 gwiazdek oraz odblokujemy kolejny etap. 

Gra OverVolt: crazy slot cars oferuje ponad 25 samochodzików z rożnymi specyfikacjami i charakterystyką jazdy. Samochody można kupić za zdobyte w grze punkty lub też nabyć je za gotówkę (mikro tranzakcie) Ciekawą funkcją jest możliwość wzywania do współzawodnictwa znajomych z Facebooka oraz umieszczania tam naszych osiągów. Uznajemy to również za plus podnoszący poziom zabawy w tej grze.

Także pozytywną cechą gry jest możliwość zmiany kąta widzenia (ogólnie dostępnych jest 5 kamer) czy pauzowania gry.

Ogólnie oceniamy grę OverVolt: crazy slot cars dobrze. Zabawa jest przednia a możliwości konfiguracyjne i możliwość zmiany kamer czy współzawodnictwa ze znajomymi z Facebooka jeszcze bardziej podnoszą frajdę. Za jedyne minusy uznajemy wspomniane mikro tranzakcie oraz brak wskaźnika przyspieszenia naszego samochodu.

OverVolt: crazy slot cars to dosyć ciekawe wyścigi, które trafiły na Windows Phone oraz przez limitowany czas będą za darmo. Co zatem czyni tą grę inną od wielu jej podobnych? Między innymi to, że jazda na pełnym “gazie” nie skutkuje tutaj lepszymi czasami. W zamian możemy wykonać efektywny piruet i znaleźć się na końcu peletonu. …

Ocena końcowa

Grafika
Oprawa dźwiękowa
Grywalność

Dobra

Podsumowanie : OverVolt: crazy slot cars gwarantuje dobrą zabawę oraz możliwości konfiguracyjne w tym zmianę kamer czy opcje współzawodnictwa ze znajomymi z Facebooka co jeszcze bardziej podnosi frajdę.

Twoja ocena: 4.68 ( 2 votes)
75