Home / Aktualności / OPPO zaprezentowało super szybką ładowarkę 125W ładującą 4000mAh baterię w 20 minut

OPPO zaprezentowało super szybką ładowarkę 125W ładującą 4000mAh baterię w 20 minut

Kiedyś ładowarki o mocy 60W lub większe kojarzyły się z laptopami, teraz gdy OPPO wprowadziło nowy standard szybkiego ładowania, sytuacja ta może się zmienić. Jak twierdzi ten chiński producent, technologia OPPO 125W Flash Charge ładuje 4000 mAh akumulator  w ciągu 20 minut. Co więcej, może naładować tę samą baterię do 41 procent w ciągu zaledwie pięciu minut. Nowa technologia jest zgodna z istniejącymi w protokołami szybkiego ładowania SuperVOOC i VOOC, które ponadto obsługują standardy 65 W PD i 125 W PPS.

Nowa, szybka ładowarka wykorzystuje szereg konstrukcji dwukomorowych, aby pompy ładujące zmniejszyły o połowę napięcie podwójnych ogniw podczas rozładowywania, a to wszystko w cely zapewnienia szybszego ładowanie. Kompenenty użyte w ładowarce obejmują inteligentny układ sterujący VCU, układ sterowania AC / DC, zarządzanie ładowaniem MCU, mikroukład, układ zarządzania akumulatorem BMS oraz niestandardowy mikroukład protokołu.

Firma wprowadziła również technologię szybkiego bezprzewodowego ładowania AirVOOC o mocy 65W zastępujące 40W AirVOOC. Ponadto OPPO ogłosiło także swoje 50-milimetrowe mini ładowarki SuperVOOC i 110-watowe mini-ładowarki, aby zaoferować użytkownikom wysokowydajną konwersję mocy. Na razie nie wiemy kiedy trafią one do sprzedaży, w jakiej cenie i czy będą może dostępne z flagowymi smartfonami tej marki.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.