Home / Aktualności / OPPO Watch – nowy smartwatch zasili rynek inteligentnych gadżetów

OPPO Watch – nowy smartwatch zasili rynek inteligentnych gadżetów

Zapewne nie tylko nam ale i sporej części z was nowy OPPO Watch przypominać może zegarek Apple. Niemniej jednak w przeciwieństwie do produkty z logiem nadgryzionego jabłuszka, produkt Oppo nie ma pokrętła do obsługi funkcji, działa na systemie Wear OS od Google a ponadto oferować ma długi, bo wynoszący do 36 godzin czas pracy na baterii. Dodatkowo sprzęt otrzymał przydatne funkcje, w tym stałego śledzenia pulsu i faz snu oraz przypomnienia o aktywności fizycznej i 5-minutowych treningów, dzięki czemu pomoże zadbać o zdrowie nie tylko na siłowni. 

OPPO Watch jest oferowany w dwóch rozmiarach: 46 mm o ramce wykonanej ze stopu aluminium serii 6 000 i unikalnym wykończeniu w kolorze czarnym lub (dostępnym nieco później) złotym a także 41 mm, dostępnym w wariancie czarnym lub różowym. Oba dostępne aktualnie zegarki, wykorzystują do komunikacji moduł WiFi, pojawienie się wersji 46 mm wyposażonej w eSIM/LTE planowane jest w późniejszym czasie.

Model OPPO Watch 46 mm to pierwszy na świecie smartwatch z podwójnie zakrzywionym ekranem. Stosunek wielkości wyświetlacza do całego zegarka wynosi 72,76%, co przekłada się na niezwykle prostą obsługę oraz wyrazisty obraz.

Wyrazisty, trójwymiarowy ekran AMOLED ma wielkość 1,91 cala, wyświetla pełną paletę barw DCI-P3. Oferuje on rozdzielczość 402×476, jasność 500 nitów i zagęszczenie pikseli na poziomie 326 PPI, dzięki czemu wyświetlane informacje są dobrze widoczne nawet w pełnym słońcu. Ekran gwarantuje wyjątkowo czysty i wyraźny obraz, który nie męczy wzroku.

Aktualne portfolio uzupełnia OPPO Watch 41 mm którego kaseta także wykonana jest ze stopu aluminium serii 6000, zapewniając mu trwałość i odporność. 1,6-calowy wyświetlacz AMOLED 301 PPI  gwarantuje szeroki kąt widzenia i żywy, szczegółowy obraz – nawet gdy użytkownik pozostaje w ciągłym ruchu.

Aby użytkownicy w pełni mogli korzystać ze spersonalizowanych funkcji treningu oraz osiągać swoje sportowe cele, zegarek OPPO Watch został wyposażony w opcję wskazówek głosowych i pięć trybów treningowych, takich jak bieg rekreacyjny, bieg na spalanie tłuszczu, spacer, jazda rowerem i pływanie. Co istotne, OPPO Watch ma pięć czujników ruchu oraz funkcję GPS + GLONASS, co sprawia, że jest świetnym towarzyszem ćwiczeń i bacznie śledzi statystyki aktywności fizycznej. Funkcja 5-minutowych filmików treningowych pozwoli z kolei dobrze wykorzystać każdą wolną chwilę.

Dzięki funkcji inteligentnego zarządzania mocą, bateria OPPO Watch 46 mm działa nawet do 36 godzin. W trybie oszczędzania energii, żywotność ogniwa może sięgać nawet 21 dni. Specjalnie zaprojektowany, dwuprocesorowy system Dual-Chip Endurance System OPPO został opracowany tak, aby pomóc użytkownikowi trzymać tempo i nigdy nie tracić kontaktu ze światem. Można dzięki temu wybrać między inteligentnym trybem obsługiwanym przez procesor Qualcomm Snapdragon WearTM 3100 a trybem oszczędzania energii obsługiwanym przez procesor  Ambiq Micro Apollo3 Wireless, idealnie dobierając właściwe parametry wydajności i niskiego zużycia baterii. Błyskawiczne zasilenie zapewni zaś funkcja szybkiego ładowania VOOC. Wystarczy podłączyć sprzęt na 15 minut, by działał przez kolejne 16 godzin.

OPPO Watch będzie dostępny w ofercie sieci komórkowych (T-Mobile i Orange, oba rozmiary) oraz u partnerów detalicznych OPPO, t.j.: MediaMarkcie, Media Expercie, RTV Euro AGD, x-komie i strefie marki na Allegro.

Regularne ceny zegarków wynoszą 1299 zł za model OPPO Watch 46 mm i 999 zł za model OPPO Watch 41 mm. Tym niemniej, w ramach specjalnej przedpremierowej propozycji, zegarki OPPO będą dostępne w dniach 31.08 – 06.09 w promocyjnych cenach: 1149 za wersję 46 mm i 899 za wersję 41 mm oferta obowiązywać będzie we wszystkich kanałach sprzedaży.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.