Home / Aktualności / OPPO Reno4 Z 5G najnowszy smartfon z systemem Android marki OPPO

OPPO Reno4 Z 5G najnowszy smartfon z systemem Android marki OPPO

Reno4 Z 5G to najnowszy smartfon z systemem Android marki OPPO wprowadzony właśnie do sprzedaży. Urządzenie w pełni obsługujące 5G w obu trybach, oferujące ponadto ultrawysoką częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz i mocną konfigurację sprzętową. Nowy przedstawiciel rodziny Reno4 stanowi kolejną, mocną propozycję OPPO dla osób, które chcą wkroczyć w erę błyskawicznego transferu sieci piątej generacji.

 

Specyfikacja sprzętowa

Sercem nowego smartfonu Oppo jest procesor MediaTek Dimensity 800 łączący cztery mocne rdzenie ARM Cortex-A76 działające z częstotliwością do 2 GHz z czterema energooszczędnymi rdzeniami ARM Cortex-A55 także o taktowaniu do 2 GHz. Dzięki większej liczbie mocniejszych rdzeni, gry, które stawiają wysokie wymagania urządzeniu podczas ich uruchamiania, będą działały szybciej oraz z udoskonaloną wydajnością obsługi wielu wątków.

Jednym z największych atutów Reno4 Z 5G jest niewątpliwie ekran w rozmiarze 6.57 cala, który aż w 90,4% wypełnia front urządzenia. Wyświetlacz obsługuje rozdzielczość 2400 x 1080, a zagęszczenie pikseli wynosi 401 PPI. Nie sposób nie wspomnieć tu jednak o absolutnie topowej częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz, którą cieszyć się mogli dotąd głównie posiadacze niektórych flagowców. Taka prędkość bardzo silnie wpływa na odbiór animacji czy gier, zamieniając je w spektakl perfekcyjnej płynności, którą można podziwiać w dowolnym momencie.

OPPO Reno4 Z 5G został wyposażony w dużą pamięć 8 GB RAM i 128 GB ROM, by zapewnić wygodę użytkowania posiadaczom modelu. Taka specyfikacja gwarantuje zarazem szybkie i płynne działanie urządzenia. Pamięć LPDDR4X 8 GB eliminuje dodatkowo ryzyko opóźnień. UFS 2.1 wpływa z kolei na większą wydajność ciągłego odczytu. Ponadto opcja Hyper Boost skutecznie poprawia wydajność smartfona pod kątem optymalizacji oprogramowania. Wszystkie te rozwiązania, wyeliminują klatkowanie w grach, umożliwiając przeżycie niezwykłych sesji gamingowych.

Dużym wsparciem dla systemu jest także bateria 4000 mAh razem z technologią szybkiego ładowania 18 W oraz opcją ładowania zwrotnego. Dzięki tym funkcjonalnościom urządzenie jest kompletne i niezawodne.

 

Design

Klasycznie już dla OPPO, wyjątkowych doświadczeń estetycznych dostarcza konstrukcja urządzenia. Smukła, 8,1 mm-owa obudowa i zakrzywione krawędzie 2,5D po obu stronach wprowadzają natomiast skojarzenia z prostotą, a co więcej – stanowią ciekawy atrybut modelu, wyróżniający go spośród innych smartfonów. Efekt wizualny uzupełnia gradient obudowy o niesamowitej głębi otrzymanej w wyniku autorskiego procesu OPPO.

Smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony z boku, który jest zintegrowany z przyciskiem zasilania. Zaprojektowano go tak, aby pozostawał wyjątkowo wygodny w obsłudze, zapewniając możliwość szybkiego działania i pewnego chwytu urządzenia.

 

Kamery

Marka OPPO nie od dziś znana jest z wyjątkowo dopracowanych funkcji portretowych w swoich aparatach. Nie inaczej jest w przypadku OPPO Reno4 Z 5G. Wykorzystuje on dwa obiektywy w przednim aparacie – główny 16 MP i 2-megapikselowy do pomiaru głębi ostrości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu rozmycia na poziomie sprzętowym, za co odpowiada pomocniczy obiektyw. Taka fotografia pozwala na wyraźne oddanie detali oraz zachowanie naturalnie wyglądających przejść w efekcie bokeh.

Równie znakomite rezultaty użytkownicy otrzymają, wybierając tryb nocny. Umożliwia on wykonanie wyraźnych autoportretów pełnych szczegółów nawet w słabym świetle.

OPPO Reno4 Z 5G w zestawie czterech tylnych obiektywów łączy szereg modnych, zaawansowanych funkcjonalności. Na aparat składają się obiektyw główny 48 MP, szerokokątny obiektyw 8 MP, obiektyw monochromatyczny 2 MP do portretów vintage i czarno-biały obiektyw portretowy 2 MP.

Obiektyw ultraszerokokątny 8 MP o kącie 119° poszerza pole widzenia na zdjęciach i zapewnia więcej możliwości kompozycyjnych. Dodatkowo obsługuje on funkcję optymalizacji zniekształceń szerokokątnych. Obiektyw monochromatyczny 2 MP do portretów w stylu vintage i czarno-biały obiektyw portretowy 2 MP pozwalają na stworzenie oldschoolowego efektu wyblakłego filmu, aby nadać nagraniom niezwykłego charakteru retro. To zarazem więcej możliwości tworzenia interesujących, stylowych zdjęć.

Warto także podkreślić, że OPPO Reno4 Z 5G został zaprojektowany jako telefon do nagrywania wideo w ruchu oraz sprawnej edycji filmów. Dzięki temu świetnie sprawdzi się on jako narzędzie do vlogowania czy mediów społecznościowych. Możliwości są zresztą bardzo szerokie. Od wideo HD 4K przy 30 kl./s, po wideo w zwolnionym tempie 1080 P 120 kl./s.

Dodatkowo jakość filmów poprawia funkcja ultrastabilizacji wideo, zapobiegająca niewyraźnym, trzęsącym się kadrom. Na nowy poziom wznosi je opcja rozmycia tła w nagraniach, jak również tryb kinowy, oferujący 10 stylów, które umożliwiają podgląd w czasie rzeczywistym, a także zmianę tekstur wideo jednym dotknięciem. Z takim repertuarem każde wideo może stać się dziełem krótkometrażowym! Zwłaszcza przy wsparciu aplikacji Soloop do edycji filmów, która pomaga użytkownikom w realizacji najbardziej śmiałych i pomysłowych wizji.

 

System opreracyjny

Komfortową obsługę ułatwia również autorski system OPPO ColorOS 7.1, bazujący na Androidzie 10. Został on zaprojektowany tak, by zapewniać najwyższy poziom estetyki i najlepsze wrażenia z użytkowania. Dodatkowo ma on na pokładzie wiele praktycznych funkcjonalności. Tryb profili wielu użytkowników pozwala oddzielić pracę od życia prywatnego, natomiast przycisk szybkiego powrotu pomaga ustalać priorytety i efektywnie organizować wykonanie poszczególnych zadań, znacznie ułatwiając codzienne funkcjonowanie.

 

Dostępność i ceny

OPPO Reno4 Z 5G został wyceniony na 1799 zł. Będzie on dostępny od dziś, 15 października 2020 w dwóch wariantach kolorystycznych: stalowym niebieskim i białym. W pierwszej kolejności urządzenie trafi do oferty MediaMarktu, Euro RTV AGD i Media Expertu, jak również do portfolio operatorów – T-Mobile i Playa. W kolejnych tygodniach pojawią się także w cennikach sieci Plus i Orange.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.