Home / Aktualności / Oppo R1. Smartfon ze średniej półki z dobrym aparatem

Oppo R1. Smartfon ze średniej półki z dobrym aparatem

Oppo R1
Oppo R1 to kolejny model smartfonu po udanej premierze Oppo Find 5 specyfikacją przypominający Samsunga Galaxy S4 czy też modelu N1 z obrotową kamerą. Firma Oppo przygotowała model ze średniej półki cenowej głównie aby zniwelować braki Find 5 oraz N1 na rynku.

Zarówno N1 jak i Find 5 cierpiały na zbyt dużą cenę pomimo dosyć dobrej specyfikacji a dokładniej dobrej jakości kamery w tym tej umieszczonej z przodu. To dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają robić sobie zdjęcia lecz dla reszty to tylko zbędny gadżet.

Oppo R1

Atrakcyjny cenowo Oppo R1 ma być wyposażony z czterordzeniowy procesor 1.2 GHz (MediaTek MT6589)  oraz posiadać 8 MP kamerkę z tyłu i 5 MP z przodu. Jak zapewnia producent R1 umożliwiać ma robienie znacznie lepszych zdjęć w słabym świetle niż to było możliwe dotychczas. Choć podobne obietnice słyszeliśmy wielokrotnie od innych producentów to tak jak to było w przypadku  N1, Oppo podchodzi bardzo poważnie do aparatów w swoich smartfonach.

Stworzenie smartfona z dosyć dobrą specyfikacją jest szczególnie trudne jeżeli weźmiemy pod uwagę ograniczenia finansowe do jego produkcji i późniejszej sprzedaży detalicznej. Nie mniej jednak Oppo skutecznie jak dotąd tworzy urządzenia z dobrą specyfikacją i nierurkowaną ceną.

Oppo R1 ma według zapewnień kontynuować adaptację systemu CyanogenMod, który według pewnych źródeł może usprawnić znacznie oprogramowanie aparatu urządzenia.

Choć data premiery ani cena nie zostały jeszcze ustalone to wiadomo, że smartfon pojawi się zarówno w USA jak i europie już niebawem.