Home / Telefonia mobilna / OnePlus 2 – specyfikacja flagowca, cena budżetowa

OnePlus 2 – specyfikacja flagowca, cena budżetowa

OnePlus 2

Bez wątpienia OnePlus 2, tak jak OnePlus One to dobre i niezwykle tanie smartfony, jednak sytuację nieco popsuł marketing tych urządzeń, który firma ma nadzieję teraz poniekąd naprawić.

Oferujący ramkę wykonaną z magnezu oraz metalowe przyciski, OnePlus 2 pozwala odnieść wrażenie urządzenia z wyższej półki, z ceną urządzeń zarezerwowaną dla podstawowych urządzeń z tego segmentu.

Wspomniana specyfikacja drugiej wersji OnePlus jest naprawdę dobra, nazywając ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Snapdragon 810 taktowany zegarem 1,8 GHz wśród pozostałych komponentów takich jak 5,5 calowy ekran 1080p, 4 GB pamięci RAM (notabene w 64 GB modelu), 13 MP kamera główną  z przesłoną f/2.0 oraz 5 MP kamerę z przodu, jak również dosyć pojemną baterię 3300 mAh.

Idąc z duchem czasu OnePlus 2 oferuje USB Typu-C oraz najnowszy system operacyjny Android 5.1 Lollipop, czytnik linii papilarnych , szybkie połączenie internetowe 4G / LTE oraz dwie tacki na karty micro SIM.

oneplus-2-1

Możliwości konfiguracyjne tego smartfonu są także niezłe i uwzględniają wymienne panele tylne, w wśród nich bamsus, kevlar, czarną brzoskwinię czy drzewo różane.

A więc jak tanio jest tanio w przypadku OnePlus 2? 1+2=3 a dokładnie 329 dolarów za wersję 16 GB oraz 389 za wersję z 64 GB, czyli całkiem nieźle jednym słowem. Należy jednak wspomnieć, że odmiana z 16 GB pozwoli nam się cieszyć 3 GB pamięci RAM, podczas gdy 64 GB posiadać będzie już wspomniane 4 GB RAM.

Podsumowując dla części z was brak ekranu 2K (QHD) będzie rozczarowaniem, dla nas jednak nie z dwóch powodów. Po pierwsze nie zapewniają one drastycznej poprawy w stosunku do Full HD (1080p), a po drugie cena jaką musimy zapłacić za ten smartfon wyjaśnia wszystko.

W ładnie opakowanym zestawie otrzymujemy dobrze wyposażony, solidnie wykonany smartfon z możliwością dostosowania wyglądu. Całość godna polecenia, tylko mamy nadzieję, że firma postara się o solidny marketing i udostępni swój produkt szybko i w wystarczającej ilości.

Nie wiemy jednak kiedy smartfon ten pojawi się dokładnie na polskim rynku, jednak z zapewnień OnePlus 2 powinien zawitać do nas już niebawem (11 sierpnia lub nieco później).