Home / Aktualności / Omen 27i – nowy, 27 calowy monitor QHD od HP z odświeżaniem 165Hz i panelem Nano IPS

Omen 27i – nowy, 27 calowy monitor QHD od HP z odświeżaniem 165Hz i panelem Nano IPS

Kolejną ciekawą premierą, którą chcielibyśmy się z wami podzielić jest najnowszy monitor HP Omen 27i wyposażony w 27-calowy panel (jak sama nazwa wskazuje) typu Nano IPS. HP twierdzi, że panel oferuje szerszą gamę kolorów (98% pokrycia DCI-P3), częstotliwość odświeżania 165 Hz oraz czas reakcji 1 ms. W połączeniu z Adaptive Sync (HP sprzedaje to po prostu jako kompatybilne z G-Sync), oznacza to, że monitor ten powinni rozpatrzyć gracze myślący o rozrywce na majwyższym poziomier.

Współczynnik kontrastu Omena 27i wynosi 1000: 1, chociaż niezbyt imponujące, nie jest też najgorszym jaki widzieliśmy w monitorach dla graczy. Maksymalna jasność w przypadku tego modelu wynosi 350 nitów, co oznacza, że możesz marzenia o HDR powinniście w tym przypadku odłożyć na półkę.

Jeśli chodzi o wejścia / wyjścia, HP oferuje tu 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.2, 2x USB 3.0 (upstream) i 1x USB 3.0 (downstream). Z tyłu urządzenia znajduje się diament oświetlający RGB, zapewniający nieco oświetlenia i atmosfery podczas nocnych sesji. Omen 27i będzie dostępny w cenie ok. 2 tys. zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.