Home / Aktualności / LG G Pro 2 – Oficjalna prezentacja

LG G Pro 2 – Oficjalna prezentacja

LG G Pro 2
Zbliżający się kongres świata mobilnego (Mobile World Congres) lub MCW 2014 w skrócie ma zaprezentować wiele urządzeń w LG G Pro 2. Jednak być może z niecierpliwości, być może z chęci wyprzedzenia konkurencji, koreańska firma zaprezentowała swój flagowy produkt nieco wcześniej.

LG G Pro 2

LG G Pro 2 jest jednym z bardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku, zaraz po iPhone 6 oraz Galaxy S5. Smartfon, a raczej phablet ma konkurować bezpośrednio z Samsungiem Galaxy Note 3, który pojawił się w zeszłym roku i został wyposażony m.in. w 5,9 calowy wyświetlacz Full HD (1080p).

Tak więc porównując wielkości tych urządzeń LG G Pro 2 mierzy 157.9mm × 81.9mm × 8.3 mm podczas gdy wymiary Note 3 to 151.2mm x 79.2mm x 8.3 mm. Nie trudno nie zauważyć bardzo zbliżone wartości, które są również podobne w przypadku wagi obu urządzeń – 172 g dla LG vs 168 g dla Samsunga.

Dla tych, którzy myślą iż wyświetlacz LG G Pro 2 jest zbyt duży, firma LG dodała do tego smartfonu specjalne oprogramowanie Mini View, które programowo “zmniejsza” ekran do wielkości pomiędzy 3,4 i 4,7 cala.

Specyfikacja smartfonu LG, jest również bardzo, jeśli nie identyczna z Note 3 z powodu czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 800, 3GB pamięci RAM czy grafiki Adreno 330 . Także rozszerzalna pamięć podręczna ze standardowych 16 / 32 GB wygląda podobnie. Zaskoczeniem więc nie będzie taka sama bateria 3200 mAh użyta w LG G Pro 2.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu iż nowy flagowy phablet LG został zainspirowany produktem konkurencyjnym ze strony Samsunga do tego stopnia iż gdyby nie interfejs użytkownika i logo LG, można by oba urządzenia pomylić ze sobą.

Jak można inaczej ująć taką samą 13 MP kamerę umożliwiającą nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i spowolnionymi filmami ze 120 klatkami na sekundę  czy 2 MP kamerę z przodu urządzenia. Android 4.4 KitKat także pojawi się w opisywanym urządzeniu LG co w tym przypadku nie jest kopiowaniem tego systemu z Note 3, lecz ogolną zasadą używania najnowszej wersji we wszystkich nowszych urządzeniach.

LG G Pro 2 pojawi się w kolorach białym, czarnym i srebrnym lecz jego cena ani dostępność nie została potwierdzona. Pozostaje cierpliwie czekać. A co wy myślicie o produkcie LG? Czy wybralibyście go zamiast Note 3? Dajcie nam znać w komentarzach.