Home / Aktualności / Ofensywa kart RTX 2080 Ti – Inno3D wprowadza kartę GeForce RTX 2080 Ti X2 OC

Ofensywa kart RTX 2080 Ti – Inno3D wprowadza kartę GeForce RTX 2080 Ti X2 OC

 

Pokazane oficjalnie w sierpniu GeForce’y RTX na sklepowe półki trafiają dopiero teraz. Wliczają się w to konstrukcje referencyjne, jak i te wyposażone w autorskie systemy chłodzenia opracowane przez producentów kart graficznych. Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC jest pozornie bliski kartom referencyjnym.

To, co jest największą siłą nowych kart graficznych RTX to ray-tracing, czyli śledzenie promieni. Ta technologia sprawia, że odbicia i efekty świetlne są realizowane w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Sprawdzana jest ścieżka, którą przebywa promień, jednakże brane są pod uwagę jedynie te promienie, które trafiają do “kamery” lub inaczej, do widza. Tym samym widzimy odbicia efektów, które w dotychczasowych sposobach realizacji grafiki 3D pozostawały niewidoczne np. odbicia obiektów znajdujących się za kamerą.

Jeżeli rozebralibyśmy cały układ chłodzenia w Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC, naszym oczom ukazałaby się m.in. potężna miedziana płyta. Wewnątrz znajduje się tzw. komora parowa – odpowiednio ukształtowana przestrzeń umożliwiająca szybki transfer ciepła między powierzchniami. Na miedzianej płycie natomiast zamontowano bardzo gęsto żebrowany radiator, który odbiera ciepło z płyty, a z jego dużej powierzchni wywiewane jest ono wraz z powietrzem przez dwa duże wentylatory. Kiedy karta nie wykonuje wymagających operacji wentylatory zatrzymują się, co sprawia, że karta staje się bezgłośna. Uzupełnieniem tej solidnej budowy jest ciężka, metalowa płyta chroniąca tylną część karty.

Inno3D GeForce RTX 2080 Ti X2 OC to, jak łatwo domyślić się po nazwie, model fabrycznie podkręcany. Urządzenie należy tym samym do najszybszych kart graficznych na świecie, oferując wyższe częstotliwości niż referencyjny RTX 2080 Ti. Producent zadbał także o wizualną atrakcyjność karty. Podświetlenie LED RGB, zarządzane poprzez specjalną aplikację producenta, pozwala dopasować kartę do wyglądu reszty komponentów.

 

 

Specyfikacja

Kod producenta N20802-08D6X-1180633
Silnik graficzny Nvidia GeForce RTX 2080
PCI-Express Bus PCI-Express 3.0
Open GL OpenGL 4.5
DirectX DirectX 12
Ilość rdzeni CUDA 2944
Taktowanie podstawowe b.d
Taktowanie w trybie Boost 1755
Rodzaj i ilość pamięci 8GB GDDR6
Taktowanie pamięci 14000MHz
Szyna danych 256 Bit
Wyjścia 1x HDMI 2.0 (HDCP 2.2), 3x DisplayPort 1.4, 1x USB Type-C
Maksymalna rozdzielczość 7680 x 4320
Wymiary  b.d

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.