Home / Aktualności / Jak odzyskać wykasowane z kosza ważne pliki z EaseUS Data Recovery

Jak odzyskać wykasowane z kosza ważne pliki z EaseUS Data Recovery

EaseUS Data Recovery main

Zapewne nie raz zdarzyło się wam wysłać przez przypadek wiadomość e-mail do kogoś do kogo nie powinniście. Tak samo jest z wykasowaniem potrzebnego pliku, czy to zdjęcia, muzyki, filmu czy innego ważnego dokumentu (plik Worda, arkusz kalkulacyjny, prezentacja PowerPoint).

W wyniku nieprzemyślanego zdarzenia mamy trzy wyjścia – albo dać sobie spokój, albo pójść do specjalistów i słono za to zapłacić, albo też odzyskać wykasowane przypadkiem pliki za pomocą specjalistycznego oprogramowania np. takiego jak EaseUS Data Recovery, który dostępny jest aż w czterech wersjach (Darmowa, Data Recovery Wizard Pro, Data Recovery Wizard Pro + WinPE oraz Data Recovery Wizard Technician) zarówno dla komputerów Windows jak i Mac. Podczas gdy ostatnia z nich dedykowana jest firmom zajmujących się odzyskiwaniem danych, tak pierwsze trzy może użyć “zwykły” użytkownik. Co więcej na każdą z nich mamy testowy okres próbny. 

Za pomocą oprogramowania EaseUS odzyskamy usunięte, sformatowane i niedostępne dane, które zostały stracone w różnych sytuacjach. Co więcej, odzyskamy stracone dane zarówno z komputerów typu PC, laptopów, urządzeń elektronicznych, dysków twardych (HDD, SDD, USB itd.), nośników danych, serwerów jak i macierzy RAID. Za jego pomocą nie będzie kłopotów z odzyskaniem danych z partycji typu RAW oraz z usuniętych, ukrytych i straconych partycji tak samo jak straconych danych poprzez niskopoziomowy skan nośnika.

Wszystkie z wyjątkiem darmowej wersji oprogramowania oferują odzyskiwanie danych bez limitu (wersja darmowa to możliwość odzyskania jedynie 2 GB), jednak nawet w bezpłatnej wersji można przywrócić do życia “te zdjęcie, ten plik” czy dokument.

Jak więc odzyskać wykasowane przypadkiem dane? Czy jest to prosta dla niezbyt doświadczonego użytkownika operacja? W niniejszym artykule postaramy się wam takie odzyskiwanie przybliżyć krok po kroku.

 

Krok 1

Określ gdzie szukać wykasowanych danych

EaseUS Data Recovery

 

Krok 2

Wybierz interesujące Cię pliki

EaseUS Data Recovery 01

Krok 3

Wybierz miejce docelowe, w którym zapisać odzyskany plik

EaseUS Data Recovery 02

 

Krok 4

Ciesz się odzyskanym plikiem

EaseUS Data Recovery 03

EaseUS Data Recovery 04

 

Jak więc widzicie, nawet w darmowej wersji odzyskanie pliku ( wtym przypadku zdjęcia) jest dziecinnie proste. Oczywiście bardziej czasochłonne byłoby odzyskanie większej ilości dokumentów, czy wręcz całych partycji. Niemniej jednak gdy zdecydujemy się na wersję inną niż darmowa, możemy liczyć nie tylko na darmowe dożywotnie aktualizacje ale również darmowe dożywotnie wsparcie techniczne. Dzięki temu ostatniemu możemy liczyć na pomoc specjalistów w przypadku problemów z oprogramowaniem czy odzyskaniu ważnego dla nas pliku. Opisane tu przez nas oprogramowanie EaseUS Data Recovery można pobrać z  http://www.easeus.net.pl/data-recovery-software/.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.