Home / Aktualności / Odyssey Neo G8 – pierwszy monitor Samsunga z 4K i 240Hz odświeżaniem zostanie pokazany na CES 2022

Odyssey Neo G8 – pierwszy monitor Samsunga z 4K i 240Hz odświeżaniem zostanie pokazany na CES 2022

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Odyssey Neo G8 Samsunga będzie pierwszym na świecie monitorem, który zapewnia rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz. Neo G8 wykorzystuje technologię Samsung Quantum Mini-LED dla swojego 32-calowego panelu i ma wciągającą krzywiznę 1000R. Wspomniany monitor będzie tylko jedną ze składowych równania, w którym drugą część będzie stanowiła wydajna karta graficzna, która sprosta zadaniu wyprodukowania 240 klatek na sekundę w 4K.

Odyssey Neo G8 ma ten sam język projektowania i podobną technologię, co doskonały super-ultrawide Odyssey Neo G9, aczkolwiek zapakowany w bardziej rozsądne proporcje. Podobnie jak większy model, Neo G8 ma krzywiznę 1000R i oferuje do 2000 nitów jasności szczytowej, ale ma panel 4K z 240Hz zamiast QHD i 240Hz w Neo G8.

Jak informuje nas Samsung czas reakcji nowego kolosa to 1 ms (GtG) dla mniejszego Neo G8, a jeśli chodzi o porty, monitor ma zaoferować podwójne złącze HDMI 2.1 i pojedyncze złącze DisplayPort 1.4. Oczekuje się, że Neo G8 obsłuży technologię Nvidia G-Sync i AMD FreeSync Premium Pro, zapewniając płynną rozgrywkę, chociaż nowoczesna kombinacja gier AAA / GPU nie będzie w stanie działać w 4K przy 240 Hz bez zauważalnej korekty jakości.

Poza Odyssey Neo G8 Samsung ogłosił również dwa inne monitory, a mianowicie skoncentrowany na łączności M8 i skoncentrowany na twórcach treści model S8. Pierwszy z nich to ultracienki, 32-calowy monitor UHD o przekątnej 11,4 mm, wyposażony w magnetyczną kamerę internetową SlimFit do telekonferencji, strumieniowania gier w chmurze i może działać jako centrum platformy SmartThings IoT firmy Samsung. Jest również wyposażony w dedykowany pilot i port USB-C o mocy 65 W do ładowania przelotowego.

Tymczasem S8 to monitor 4K, dostępny w rozmiarach 27- i 32-calowych z 98-procentowym pokryciem DCI-P3 i certyfikacją Display HDR 600 w większym modelu. Wykorzystuje matowy wyświetlacz bez odblasków i jest przeznaczony dla twórców treści szukających uproszczonej stacji roboczej. W tym celu Samsung dodał wbudowaną obsługę sieci LAN i ładowanie 90W USB-C dla laptopów i telefonów.

Wszystkie trzy monitory zostaną oficjalnie ogłoszone na wystawie Samsung CES 2022 w tym tygodniu, gdzie prawdopodobnie zostaną ujawnione ich pozostałe specyfikacje, ceny i informacje o dostępności.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.