Home / Peryferia / Myszki / Odświeżona wersja kultowej myszki Roccat Kova + już niebawem

Odświeżona wersja kultowej myszki Roccat Kova + już niebawem

Roccat Kova

Roccat, znany i jeden z największych producentów peryferiów dla graczy, zapowiedział właśnie odświeżoną wersję swojej kultowej myszy Kova +, nazwanej po prostu Kova, i która dostępna będzie w dwóch wersjach kolorystycznych a mianowicie białej lub czarnej już 17 listopada.

Nie często się zdarza aby producenci dostosowywali swoje myszy zarówno dla prawo jak i leworęcznych graczy, jednak tak się włąśnie stało w przypadku tego produktu firmy Roccat.

Poza nieco odświeżonym wyglądem, Roccat Kova zyskała na wydajności i oferowanych funkcjach, wśród których znalazły się nowy sensor optyczny Pro-Optic R6 z standardową rozdzielczością 3500 dpi oraz 7000 dpi w trybie „overdrive”.

Sensor niemniej nie jest jedynym ważnym oodzespołem, dla którego warto rozważyć kupno Kova. Z pewnością takimi są 32-bit przetwornik ARM  MCU – Turbo Core V2, dwa przyciski po bokach, dwa główne oraz tajna broń w postaci technologii Easy-Shift[+], teoretycznie rozszerzająca ilość przycisków do 22.

Aby przełamać nieco szarość, Roccat Kova została wyposażona w podświetlanie LED RGB, które jest w stanie wygenerować do 16,8 miliona kolorów w tym np. scrolu myszki. Wisienką na torcie okazać się mogą sterowniki Roccat Swarm, z których Kova będzie korzystać.

Jak się dowiedzieliśmy mysz będzie dostępna w cenie 60 euro, jak wspominaliśmy na początku, już 17 listopada. Jacyś chętni, oczywiście że tak!