Home / Aktualności / Odświeżona wersja Diablo II: Resurrected zapowiedziana przez Blizzard Entertainment na 2022

Odświeżona wersja Diablo II: Resurrected zapowiedziana przez Blizzard Entertainment na 2022

Diablo II to z pewnością jeden z najbardziej cenionych tytułów w historii gier komputerowych, który dzięki swoim twórcom powraca. Blizzard Entertainment ujawnił dziś Diablo II: Resurrected – odświeżoną wersję Diablo II i jego rozszerzenie Lord of Destruction – dwie charakterystyczne pozycje w definiującej gatunek serii RPG akcji.

Diablo II: Resurrected przenosi klasyczną grę 2D opartą na sprite’ach w teraźniejszość dzięki fizycznemu renderowaniu w pełnym 3D, dynamicznemu oświetleniu, ulepszonym animacjom i efektom zaklęć. Wszystko to w wysokiej rozdzielczości (max. 4K). Począwszy od 27 minut filmików z  gry (przerywniki filmowe),  poprzez ścieżkę dźwiękową wspierającą teraz dźwięk przestrzenny Dolby 7.1 są przerabiane. Zwiększa to możliwości audio i wizualne gry, Diablo II: Resurrected ukazując głębię rozgrywki i charakterystyczne elementy, które po dziś dzień dostarczają niezapomnianych emocji.

Dla tych, którzy wolą bardziej nostalgiczne wrażenia, Blizzard przygotował możliwość swobodnego przełączania się między nowoczesną grafiką a oryginalną w dowolnym momencie, naciskając odpowiedni przycisk. Chociaż Diablo II: Resurrected może wyglądać jak zupełnie nowa gra, charakterystyczna rozgrywka i systemy Diablo II są całkowicie nienaruszone, jednocześnie dodając kilka bardzo pożądanych ulepszeń takich jak wspólna skrytka.

Nie można zapomnieć o tym,  że Diablo II: Resurrected zawiera siedem wysoce konfigurowalnych klas postaci do wyboru – Amazon, Barbarzyńca, Nekromanta, Paladyn i Czarodziejka z podstawowej wersji gry, a także Asasyn i Druid z dołączonego rozszerzenia Lord of Destruction. Gracze ponadto będą mogli stworzyć własną postać, wybierając umiejętności i talenty, wytwarzając przedmioty i umieszczając je w gniazdach, zbierając kompletne zestawy wyposażenia, zdobywając unikalne uzbrojenie i zbroję, tworząc kombinacje słów run i wiele więcej.

Istotne jest także to iż  Diablo II: Resurrected zabierze graczy do śmiercionośnego świata Sanctuary, gdzie zmierzą się z Diablo, Panem Terroru i siłami piekła we wszystkich czterech ekscytujących aktach oryginalnej kampanii Diablo II. Spotkają również ukochanego mentora i uczonego Deckarda Caina, walczą u boku Archanioła Tyraela i spotkają inne panteoniczne postacie, które stały się niezatartą częścią historii gier. Ta edycja zawiera również całą zawartość rozszerzenia Lord of Destruction, a podróż trwa do aktu V, w którym gracze stawią czoła niebezpieczeństwom góry Arreat, zanim zmierzą się z Baalem, tytułowym Lordem Zniszczenia.

Opracowane przez Blizzard Entertainment i własne studio Vicarious Visions, Diablo II: Resurrected ukaże się jeszcze w tym roku na pecetach, Xbox Series X | S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Dzięki krzyżowej progresji między obsługiwanymi platformami gracze będą mogli grać jako ich postacie – i zachować wszystkie swoje rzeczy – bez względu na platformę, na której grają.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.