Home / Aktualności / OCZ RevoDrive 350 – mistrz wydajności powraca

OCZ RevoDrive 350 – mistrz wydajności powraca

Firma OCZ Storage Solution (dawniej OCZ Technology Group) poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej karty SSD PCI-E o nazwie RevoDrive 350. Tradycyjnie dla rodziny RevoDrive nowa karta do komunikacji z komputerem wykorzystuje złącze PCI Express 2.0 x8.

OCZ revoDrive 350 to najnowszy produkt tego producenta ze złączem PCI-E, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Urządzenia z tej serii w zależności od wersji mogą posiadać nawet cztery kontrolery LSI SF-2282, co pozwala zaoferować wydajność rzędu 1,8 GB/s podczas sekwencyjnych operacjach na danych.

Z kolei szybkość zapisu losowych danych 4K wyrażana poprzez współczynnik operacji wejścia/wyjścia (IOPS – Input/Output Operations Per Second) osiąga wartość aż 140 000.

Oczywiście karty RevoDrive 350 oferują wsparcie dla technologii S.M.A.R.T. oraz TRIM. Ponadto dzięki zastosowaniu specjalnego radiatora samo urządzenie jest chłodniejsze, a przez to bardziej stabilne i przynajmniej w teorii także mniej awaryjne. Produkty z ww. serii są zgodne nie tylko z systemami operacyjnymi z linii Windows, ale dzięki zaprojektowanym od podstaw nowym sterownikom także dla systemów z rodziny Windows.

Karty OCZ RevoDrive 350 oferowane są w wersjach o pojemności 240, 480 oraz 960 GB i objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta.

OCZ_RevoDrive_350 photo 1

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.