Home / Aktualności / Oculus Rift dla kur – drób w wirtualnym świecie

Oculus Rift dla kur – drób w wirtualnym świecie

Oculus Rift dla kur
Oculus Rift dla kur to kolejna odmiana wirtualnej rzeczywistości przeniesiona na zwierzęta, a konkretnie na drób. Ten projekt aystenta profesora Austina Stewarta z Uniwersytetu stanowego w Iowa, USA ma na celu usprawnienie życia naszych pierzastych przyjaciół.

Oculus Rift dla kur – wolność w klatce, w pewnym sensie

Zastosowanie okularów dla rzeczywistości wirtualnej w postaci Oculus Rift ma na celu lepszą egzystencję kur w klatkach, którym ma wydawać się iż są na wolności. To z kolei miałoby się przełożyć na lepszej jakości jajka oraz mięso samych kur.

Kury miały by biegać po wirtualnej trawie oraz korzystać z innych dobrodziejstw “wirtualnej wolności”. Póki co całe przedsięwzięcie jet bardziej w formie eksperymentu, ale nie wykluczone że kiedyś może się to stać rzeczywistością. Szczególnie jeśli cena Oculus Rift dla kur byłaby dosyć atrakcyjna.

Swoją drogą szczerze powiedziawszy zastanawia nas waga samego urządzenia i co by się działo gdy kury wpadały by na siebie. Jak to z kolei przekładało by się w wirtualnym świecie.

Choć Austin Stewart jest zafascynowany swoim projektem, to bardziej interesuje go dyskusja związana z tym tematem. Wydaje się, że on również nie bardzo wierzy w rychłe przyjęcie tych ukularów w rolnictwie. Mimo to profesor oferuje pomoc dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć produkcję masową jego ukularów.