Home / Aktualności / OC Panel – Overclockingowe centrum dowodzenia

OC Panel – Overclockingowe centrum dowodzenia

Wygląda na to, że posiadacze najdroższych płyt głównych Asus z serii Republic of Gamers nie będą więcej faworyzowani przez tą firmę jeśli chodzi o panele do overclockingu. Asus OC Panel będzie dostępna w sprzedaży również jako osobny produkt.

OC Panel – wielofunkcyjne centrum dowodzenia przetaktowywaniem

OC Panel jest kompatybilny z wszystkimi modelami płyt Maximus VI oraz Rampage IV Black Edition. Ułatwia podkręcanie i zwiększanie wydajności komputera, więc zwrócą na nią z pewnością uwagę wszyscy szukający najwyższych osiągów.

Umożliwiający pełną kontrolę systemu w czasie rzeczywistym i regulację ustawień, OC Panel może pracować w jednym z dwóch trybów: normalnym i ekstremalnym (extreme) .

W trybie
normalnym – urządzenie umieszczamy w obudowie, natomiast w trybie extreme działa ono jako osobna konsola. W obu przypadkach wszelkie niezbędne informacje i parametry wyświetlane są na ekranie o przekątnej 2,6 cala.

Tryb normalny OC Panel

OC Panel 03Gdy zdecydujemy się na kupno panelu OC Panel będziemy musieli wygospodarować dla niego w obudowie komputera wnękę 5,25 cala. Tryb ten jest odpowiedni do gier i podstawowego podkręcania. Za jego pomocą uzyskamy informację o dynamicznie zmieniających się temperaturach procesora, taktowaniu oraz prędkości wentylatorów. Możemy również skorzystać z opcji CPU Level Up, która oferuje dwa poziomy zwiększania prędkości, jak również wybrać jedną z trzech opcji pracy wentylatora (Turbo, Standard lub Silent CPU).

 OC Panel w trybie ekstremalnym

OC Panel 01
Tryb ekstremalny wymaga zewnętrznego zastosowania OC Panel, lecz przez to oferuje dużo bardziej zaawansowane opcje podkręcania.

Entuzjaści przetaktowywania (overclokingu) znajdą dla siebie wiele ciekawych funkcji i rozwiązań takich jak: Subzero Sense i VGA Hotwire, które monitorują systemy chłodzenia cieczą i szybko zmieniają napięcie w kartach graficznych na poziomie sprzętowym.

Dodatkowo, w odpowiedzi na opinie czołowych overlockerów, dodano również funkcje: Slow Mode i Pause Switch. Wszystkie ustawienia mogą być regulowane w czasie rzeczywistym.

Dla chcących nabyć OC Panel mamy dobrą wiadomość. Jest już dostępny w ofercie dystrybutora ABC Data w cenie 385 zł, która może nie jest najniższą lecz oferuje bardzo dobry stosunek jakości i możliwości do ceny.