Home / Aktualności / OC możliwe również na płytach głównych GIGABYTE H87 oraz B85

OC możliwe również na płytach głównych GIGABYTE H87 oraz B85

GIGABYTE H87-D3H Intel Haswell OC

Firma GIGABYTE zaczęła wprowadzanie nowych wersji BIOS dla płyt głównych LGA 1150 z chipsetami H87 Express oraz b85 Express, które umożliwiają podkręcanie procesorów z serii K za pomocą mnożnika.

Dotychczas konstrukcje GIGABYTE dla procesorów Intel Core ”Haswell” oferowały możliwość zmiany mnożnika BCLK, wyłącznie na płytach głównych z chipsetami Z87 Express. Firma GIGABYTE poszła w ślady konkurencji – m.in. ECS oraz MSI – i zaoferowała możliwość podkręcania procesorów i5-4670K oraz i7-4770K również na tańszych płytach głównych z układami H87 Express oraz B85 Express.

Oferowane przez GIGABYTE wersje BIOS dysponują na obecną chwilę statusem beta, jednak na oficjalne, pełne wersje nie powinniśmy czekać zbyt długo. Dzięki takim firmom jak ECS oraz GIGABYTE użytkownicy planujący zakup procesorów Intel ”Haswell” będą mogli zaoszczędzić na płycie głównej (H87 lub B85) nawet kilkaset złotych, które to modele dla wielu użytkowników są w zupełności wystarczające, a dotychczas rezygnowali oni z ich zakupu głównie za sprawą ograniczonych możliwości podkręcania procesora.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.