Home / Aktualności / Obudowy Fractal Design Define R5 wkraczają na rynek

Obudowy Fractal Design Define R5 wkraczają na rynek

Firma Fractal Design wprowadziła właśnie do swojej oferty nową generację obudów z serii Define. Najnowsze konstrukcje z tej serii noszą oznaczenie R5 i są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych oraz w wersjach z oknem bocznym.

Fractal Design Define R5 to najnowsza linia stylowych i cechujących się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością obudowy komputerowe.

Seria Define R5 składa się z trzech wersji kolorystycznych (białej, czarnej, grafitowej), które mogą być także wyposażone w boczne, akrylowe okno, co daje nam łącznie sześć wariantów do wyboru.

Dokładne wymiary obudów Fractal Design Define R5 wynoszą 232 x 462 x 531 mm (szer.wys.głęb.) – bez nóżek wysokość to 451 mm. Z kolei waga tego modelu to aż 11,2 kg.

We wnętrzu opisywanej w niniejszej wiadomości obudowy możemy zainstalować jedną z płyt głównych w formacie Mini-ITX, microATX lub ATX. Ponadto znajdziemy w jej wnętrzu miejsce na 7 kart rozszerzeń o długości 310 mm, układ chłodzenia CPU o wysokości do 180 mm czy zasilacz o długości do 170-190 mm.

Jeśli zrezygnujemy z koszy na dyski HDD/SSD – są demontowalne – wówczas przestrzeń dla kart rozszerzeń powiększy się do aż 440 mm. Jeśli zaś nie zdecydujemy się na umieszczenie w dolnej części wentylatora o średnicy 120 lub 140 mm, to zyskamy dodatkową przestrzeń na zasilacz o odpowiednio o kolejne 130 lub 110 mm. Także zatoka dla dwóch napędów 5,25 cala może zostać zdemontowana jeszcze bardziej powiększając wnętrze modelu Define R5.

Producent wyposaża ww. konstrukcje w dwa 140-mm wentylatory, do których możemy dołożyć nawet 7 kolejnych urządzeń tego typu.

Zestaw przycisków i gniazd na panelu kontrolnym (górna część obudowy) składa się z 4 portów USB (po dwa w wersji 2.0 i 3.0), gniazd miniJack, przycisków Power i Reset oraz niebieskiej diody sygnalizującej pracę dysku HDD/SSD.

Fractal Design Define R5 01 Fractal Design Define R5 02 Fractal Design Define R5 03 Fractal Design Define R5 04 Fractal Design Define R5 05

Źródło: Fractal Design

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.