Home / Aktualności / Obsługa dźwięku przestrzennego trafia do Netflixa dzięki współpracy z Sennheiser

Obsługa dźwięku przestrzennego trafia do Netflixa dzięki współpracy z Sennheiser

Współpraca między zupełnie niespokrewnionymi firmami nie jest niczym obcym i na koniec dnia chodzi o pieniądze. Co by nie było tego powodem, ostatnimi praktykującymi tą strategię firmami jest Netflix, który we współpracy z Sennheiser, dodaje obsługę dźwięku przestrzennego do wielu swoich oryginalnych programów, takich jak Red Notice, Wiedźmin, Projekt Adam i najnowszy sezon Stranger Things. Nadchodząca seria Resident Evil na żywo, która ma się ukazać 14 lipca, będzie również obsługiwać dźwięk przestrzenny.

Lider segmentu  strumieniowego przesyłania wideo współpracuje z niemieckim specjalistą ds. dźwięku, firmą Sennheiser nad wdrożeniem i użyciem swojej technologii AMBEO do konwersji standardowego dźwięku stereo do potęgującego wrażenia z dźwięku przestrzennego. Z dostępnych źródel wynika, że Netflix to pierwsza platforma do przesyłania strumieniowego, która korzysta z tej technologii.

Netflix już jakiś czas temu zauważył, że „Przestrzenny dźwięk Netflix pomaga przełożyć kinowe wrażenia immersyjnego dźwięku na dowolne stereo”. Aby stworzyć bardziej otaczające doświadczenie, które dodatkowo wciąga widza w historię należy zrozumieć, że subtelność dźwięku może często pozostać niezauważona, zwłaszcza jeśli polegasmy na podstawowym dwukanałowym systemie stereo lub zintegrowanych głośnikach telewizora.

Netflix powiedział również, że technologia AMBEO jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami, co oznacza, że ​​nie wymaga dedykowanych głośników dźwięku przestrzennego ani drogiego sprzętu kina domowego. Ponadto jest dostępna na wszystkich poziomach członkostwa i jest włączany automatycznie bez konieczności wprowadzania zmian przez użytkownika.

Aby go wypróbować należy wpisać „Spatial Audio” w pasku wyszukiwania Netflix, aby wyświetlić listę obsługiwanych tytułów. Szybkie sprawdzenie po naszej stronie ujawniło ponad dwa tuziny obsługiwanych tytułów, ale będzie się to różnić w zależności od urządzenia do przesyłania strumieniowego.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.