Home / Aktualności / Obraźliwe emotikonki usunięte ze Skype przez Microsoft

Obraźliwe emotikonki usunięte ze Skype przez Microsoft

Skype loginJeśli nie można nauczyć kogoś dobrego zachowania można to wymusić. Z takiego myślenia wyszedł Microsoft usuwając obraźliwe emotikonki ze Skype.

Ironia przy tym jest taka, że oburzeni użytkownicy tego programu nie mogą więcej pokzać środkowego palca (wtf), tyłka albo przeklinać. Także kobiece nogi w tajemniczy sposób zniknęły z kolekcji.

Ciężko powiedzieć aby kobiece nogi były obraźliwe (no chyba że przyjąć je za oznakę nierządu). To akurat posunięcie wydaje się być efektem umieszczenia tej emotikonki w związku z Wielkanocnym żartem pracowników Skype wobec Stelli Hollest, która była jednym z pierwszych dyrektorów w Skype.

Spośród usuniętych ikonek które nie zniknęły stukanie się w czoło, ziewający oraz pijany ludzik (wymioty),  czy palenie papierosa. Takie wyrażanie swoich poglądów zostało odebrane jako obraźliwe dla innych i po cichu usunięte.

Dlaczego więc pokazywanie palców jest czymś złym i zakazanym podczas gdy palenie lub picie już nie. Nie zmienia to faktu iż obraźliwe emotikonki były ukryte i tylko wpisanie odpowiedniej kombinacji umożliwiało ich wizualne użycie.

A czy wykorzystaliście obraźliwe emotikonki, które zostały usunięte. Jeśli tak to z których z nich i jak często oraz w jakich okolicznościach?

obrazliwe emotinonki skype