Home / Aktualności / NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza

NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza


5. Podsumowanie (zakończenie)

Nadszedł czas na podsumowanie testu obudowy NZXT S340 Source Razer (Special Edition), z którą mieliśmy okazję spędzić nieco ponad tydzień. W tym miejscu postaramy się w kilku zwięzłych zdaniach przedstawić plusy oraz minusy tej konstrukcji.

Zarówno Razer jak i NZXT udowadnili, że możemy zaufać efektowi ich współpracy. Dosyć często współpraca dosyć odmiennych producentów kończy się nieco niespodziewanymi efektami. Na szczęście tym razem nie było większych niespodzianek.

Razer dołożył kilka ciekawych akcentów ze swojej strony, zaś NZXT zaoferował solidną konstrukcję, którą część z graczy z pewnością doceni. Spytacie dlaczego tylko część? Po pierwsze z uwagi na nieco wyższą cenę, którą trzeba zapłacić za miłość do tej marki. Czy warto? O gustach się nie dyskutuje. Jedni kupują tanie auta z chińskiej produkcji, drudzy auta ze Stuttgartu. Nam się podobało i uważamy, że nieco wyższa cena nie spowodowała u nas wewnętrznych rozterek na ten temat. Po drugie, zielona kolorystyka lepiej pasuje (znów nasze zdanie) z kartami NVIDIA, potocznie określanymi mianem “zielonych”. 

Recenzowany w tym artykule model w każdej kategorii trzyma wysoki poziom, czy to jeśli chodzi o dobór materiałów czy funkcjonalność. W tej klasie produktów trochę doskwiera jednak brak jednej zatoki 5,25 cala. Lecz jak już to podkreślaliśmy, nie będziemy się tego czepiać, gdyż ostatni raz wypalaliśmy płytę CD/DVD dobre pół roku temu, jeśli nie dawniej. Ponadto ceny adapterów do instalacji na zewnątrz obudowy napędów wewnętrznych czy samych zewnętrznych urządzeń optycznych znacznie spadły.

Poza pewnym utrudnieniem w postaci ograniczeń do instalacji ogromnych objętościowo (szczególnie wysokości) coolerów, tak naprawdę możemy tylko pomyśleć o zastosowanym przez nas podświetleniem LED. Tym samym obudowa ta powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wzorowe rozplanowanie wnętrza – system zarządzania okablowaniem, bardzo duża przestrzeń wewnątrz na karty rozszerzeń, łatwe w czyszczeniu filtry przeciwpyłkowe czy dedykowane miejsce na układy chłodzenia cieczą rekompensują minusy tej konstrukcji z nadmiarem.

Mocną stroną jest także jego prosty, aczkolwiek przyciągający uwagę wygląd. Osoby ceniące taką stylistykę i posiadające peryferia firmy Razer (klawiatury, myszki itp.) na pewno będą zadowolone kupując taką obudowę, której wygląd jeszcze przez długie lata będzie funkcjonalny i cieszył nasze oko.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety oraz nieliczne wady, możemy z czystym sumieniem zaoferować obudowie NZXT S340 Source Razer nagrodę w kategorii Gaming. Gratulacje!

 

badge_Gaming_new


1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Wygląd wewnętrzny
4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
5. Zakończenie

5. Podsumowanie (zakończenie) Nadszedł czas na podsumowanie testu obudowy NZXT S340 Source Razer (Special Edition), z którą mieliśmy okazję spędzić nieco ponad tydzień. W tym miejscu postaramy się w kilku zwięzłych zdaniach przedstawić plusy oraz minusy tej konstrukcji. Zarówno Razer jak i NZXT udowadnili, że możemy zaufać efektowi ich współpracy. Dosyć często współpraca dosyć odmiennych producentów kończy się nieco …

Ocena końcowa

Wygląd
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Całość

Polecamy

Podsumowanie : Prosta, ale solidna obudowa powstała przy współpracy NZXT i Razer to naprawdę ciekawa konstrukcja. Oferuje ciekawy wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność i wysoką jakość użytych materiałów.

Twoja ocena: 4.67 ( 3 votes)
90