Home / Aktualności / NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza

NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza

3.Wygląd wewnętrzny NZXT S340 Source Razer Edition bok otwarty 1

Środek jest bardzo estetyczny i dobrze zorganizowany – nie sposób też nie zauważyć nieco nietypowego wycięcia na tzw. backplate, dolnej komory na zasilacz i kable, oraz zatoki na dwa dyski 3,5 cala (tak, producent nie udostępnił ich więcej, ale my również uważamy, że lepiej mieć dwa pojemne dyski plus 2 /3 SSD niż serię przypominającą serwery NAS). Na zdjęciu można też zauważyć kable do górnego panelu czyli USB 3.0 i gniazd audio.

Wnętrze obudowy to miejsce, które chyba nie tylko nas, ale i Was, Drodzy Czytelnicy interesuje sczególnie. Zaczynając od dołu znajdziemy w niej dwie dedykowane zatoki na 2,5-calowe dyski z tacką i podkładką ją mocującą oraz bardzo ciekawe nacięcia wentylacyjne dla dysków 3,5 cala znajdujących się w dolnej części. 

NZXT S340 Razer Edition wnetrze (4)

NZXT S340 Razer Edition wnetrze (5)

 

Pomimo tego, że instalacja podzespołów w tej obudowie będzie się różnić w zależności od ich ilości, to jednak nie jest ona trudna a efekt końcowy jest naprawdę zadowalający. Wszystko jest idealnie porozmieszczane, kable poukrywane – a tym samym lepsza estetyka i obieg powietrza wewnątrz obudowy. Dla porównania prezentujemy również zdjęcie starego zestawu tzn. obudowy Xigmatek,  która jest delikatnie większa, aczkolwiek bałagan wewnątrz jest równie proporcjonalny.

NZXT S340 Razer Edition druga strona

Poniżej przedstawiamy zdjęcia nieco zmodyfikowanej dzięki prostemu paskowi diod LED obudowę. Dzięki temu zyskała ona nieco charakteru, podkreślając to co umieściliśmy w jej środku. Możemy wybaczyć brak takiego dodatku producentowi, z uwagi na fakt, że ten pasek kosztował nas nieco ponad 5 zł.

NZXT S340 Razer Edition efekt koncowy

NZXT S340 Source Razer Edition tyl 4

 

Tu z kolei seria zdjęć bez wspomnianego podświetlenia LED, czy efekt jest lepszy z czy bez – oceńcie sami. Przy okazji należy wspomnieć, że niebieska poświata wewnątrz pochodzi od diod znajdujących się bezpośrednio na płycie MSI X79A-GD45 Plus, która jest na wyposażeniu naszej redakcji. Jeśli coś moglibyśmy zmienić w czasie tej recenzji to kolor białego na rzecz zielonego podświetlenia LED, to z pewnością dopaliło by Razerowskiego wyglądu.

Poniżej stara obudowa Xigmatek, która po dotarciu obudowy od Razera nieco straciła w naszych oczach na atrakcyjności. Niemniej jednak z pewnością znajdzie gdzieś zastosowanie w naszej redakcji.

Xigmatek

Poprzednia obudowa Tech Dice Xigmatek – może większa, ale i z większym bałaganem.

 
1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Wygląd wewnętrzny
4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
5. Zakończenie

3.Wygląd wewnętrzny  Środek jest bardzo estetyczny i dobrze zorganizowany – nie sposób też nie zauważyć nieco nietypowego wycięcia na tzw. backplate, dolnej komory na zasilacz i kable, oraz zatoki na dwa dyski 3,5 cala (tak, producent nie udostępnił ich więcej, ale my również uważamy, że lepiej mieć dwa pojemne dyski plus 2 /3 SSD niż …

Ocena końcowa

Wygląd
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Całość

Polecamy

Podsumowanie : Prosta, ale solidna obudowa powstała przy współpracy NZXT i Razer to naprawdę ciekawa konstrukcja. Oferuje ciekawy wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność i wysoką jakość użytych materiałów.

Twoja ocena: 4.67 ( 3 votes)
90