Home / Aktualności / NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza

NZXT S340 Source Razer – obudowa dla prawdziwego gracza

2. Wygląd zewnętrzny

 

Przyjrzyjmy się teraz wyglądzie obudowy NZXT S340 Source Razer zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zobaczymy również czy efekt współpracy NZXT i Razer wyszedł graczom na dobre. 

W pudełku jak możecie zauważyć na poniższym zdjęciu znajdziemy tajemnicze pudełeczko, a w nim zestaw śrubek, dystans do pyty (wspornik), opaski do kabli oraz instrukcję obsługi i diagram połączenia oświetlenia w obudowie.

NZXT S340 Source Razer Editionco w pudelku

Pierwsze spojrzenie na tę obudowę przyniesie części nabywców zakłopotanie odnośnie jej otwarcia, która może sprawiać wrażenie posiadającej ukryte pod klapką zatoki na napędy 3,5 czy 5,25 cala.

NZXT S340 Source Razer Edition bok (2)

Niemniej jednak jest to dosyć złudne, bowiem poza podświetlanym logo Razera z przodu obudowy i skrywającą filtr przeciwpyłkowy maskownicą, nic w zasadzie nie ma. W zasadzie, bowiem zdejmując ową maskownicę możemy umieścić pod nią chłodzenie wodne 120 lub 240 mm.

NZXY S340 Source Razer Edition otwarty przod

Pomimo, że obudowa nie jest dedykowana rybakom, to filtr przedni można albo wyłowić głęboko sięgając po niego dłonią, albo zdjąć maskownicę w całości. To pierwsze może być nieco trudne do zrealizowania za pierwszym razem (pomimo dosyć sprytnego zastosowania magnesików), zaś drugie łatwiejsze z pozoru, lecz o większym ryzyku.

NZXT S340 Source Razer Edition filtr przeciwpylkowy

W tym momencie chcielibyśmy Was uczulić na siłę z jaką odłączacie panel przedni obudowy, bowiem zbyt energiczne pociągnięcie może zerwać kable doprowadzone do podświetlania logo.

Górny, prawy róg obudowy okupowany jest przez diodę aktywności dysku, 3,5-mm gniazda mikrofonu i słuchawkowe, a także dwa gniazda USB 3.0 w kolorze zielonym (dostępne tylko w edycji NZXT S340 Source Razer Edition). Znajdziemy tu także przycisk Power, także z zielonym podświetleniem. Uważni czytelnicy zauważą odciski palców, które musimy przyznać schodzą bardzo łatwo już za jednym pociągnięciem szmatki. Do tego byśmy się zatem nie przyczepiali, bowiem matowa powierzchnia obudowy tak czy inaczej dosyć łatwo je maskuje.

NZXY S340 Source Razer Edition gorne pzyciski 1

Idąc dalej widzimy pierwszy z dwóch 120-mm wentylatorów zainstalowanych przez producenta w obudowie. Jak można zauważyć na zdjęciu, wentylatory te można zastąpić 140 mm, do czego służą stosowne mocowania. Choć nie mają one podświetlenia LED, to wyglądają atrakcyjnie i co najważniejsze są ciche i wydajne, pomimo braku regulatora obrotów.

NZXT S340 Source Razer Edition gora wentylator

Lewy bok obudowy posiadający przyciemnione okno to wspominany już wcześniej atrybut wersji S340 Source Razer Edition, które posiada folią ochronną z obu stron. Takie rozwiązanie chwali się chociażby z tego powodu, że widzieliśmy już innych producentów oszczędzających i nakładających folię z jednej strony. Prawa strona z oczywistych powodów nie posiada okna i skrywa kable, które znajdą się pod nią po instalacji całego systemu.

Dół jest dosyć interesujący z kilku powodów. Po pierwsze skrywa podświetlenie w kolorze zielonym w postaci dwóch jednolitych pasów diod oraz kolejny filtr przeciwpyłkowy, którego montowanie może i z pewnością przysporzy wielu problemów. Znajduje się tam też specjalna wnęka, która może posłuzyć np. do montażu dodatkowego dysku SSD lub innego 2,5-calowego dysku HDD. Wypustka, którą też możecie zauważyć to układ oświetlenia, którą producent umieścił w nieco nietypowym miejscu.

Z tyłu S340 Special Edition znajdziemy wycięcie na panel I/O płyty głównej, drugi ze wspomnianych 120-mm wentylatorów, siedem slotów na karty rozszerzeń oraz na samym dole miejsce na zasilacz.

NZXT S340 Source Razer Edition tyl 2

Tajemnicza kropka to z kolei włącznik podświetlenia (logo z przodu oraz dolne), czego efekt jest naprawdę dobry.

Producent zastosował niewypadające podczas odkręcania śrubki mocujące boczne panele obudowy, co jest naszym zdaniem dużym plusem przemawiającym na korzyść tego właśnie produktu. To samo może stanowić zastosowanie obramówki zasilacza, która umożliwia wstawienie go od tyłu, a nie tradycyjnie wpychając go z boku obudowy lub od środka. To też pomaga np. w czyszczeniu zasilacza, szczególnie gdy posiadamy w pełni modularny model z odpinanymi wszystkimi kablami.

NZXT S340 Source Razer Edition obramowka zasilacza

NZXT S340 Source Razer Edition zasilacz

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
2. Wygląd wewnętrzny
3. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
4. Zakończenie

2. Wygląd zewnętrzny   Przyjrzyjmy się teraz wyglądzie obudowy NZXT S340 Source Razer zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zobaczymy również czy efekt współpracy NZXT i Razer wyszedł graczom na dobre.  W pudełku jak możecie zauważyć na poniższym zdjęciu znajdziemy tajemnicze pudełeczko, a w nim zestaw śrubek, dystans do pyty (wspornik), opaski do kabli oraz instrukcję obsługi …

Ocena końcowa

Wygląd
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Całość

Polecamy

Podsumowanie : Prosta, ale solidna obudowa powstała przy współpracy NZXT i Razer to naprawdę ciekawa konstrukcja. Oferuje ciekawy wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność i wysoką jakość użytych materiałów.

Twoja ocena: 4.67 ( 3 votes)
90