Home / Aktualności / NZXT Phantom 240 – debiutuje śnieżno-biała nowość w rodzinie Phantom

NZXT Phantom 240 – debiutuje śnieżno-biała nowość w rodzinie Phantom

Firma NZXT poinformowała o poszerzeniu rodziny obudów komputerowych Phantom o nowy model o nazwie Phantom 240. Konstrukcja ta cechuje się minimalistycznym designem ze śnieżno-białym kolorem stanowiącym motyw przewodni jej designu, a także akrylowym oknem bocznym.

Obudowa NZXT Phantom 240 to nowoczesna obudowa PC typu midi tower, która trafiła właśnie do linii Phantom będącej na rynku od 2010 roku. Opisywany w niniejszej wiadomości model wykonany jest m.in. z białego, błyszczącego plastiku, czarnej siatki typu Mesh oraz stali. Jego dokładne wymiary oraz waga to odpowiednio 195 x 530 x 529 mm oraz 8,1 kg.

Ponadto jeden z boków obudowy Phantom 240 posiada sporych rozmiarów okno boczne, którego obecność z pewnością docenią fani moddingu. Istotna zaletą tego modelu jest możliwość zdemontowania dwóch dolnych koszyków na dyski twarde i dyski SSD, dzięki czemu maksymalna przestrzeń dla kart rozszerzeń wzrasta z 290 do aż 410 mm.

Obecnie rodzina obudów Phantom składa się z modeli: Phantom, Phantom 410, Phantom 530, Phantom 630, Phantom 630 Windowed Edition, Phantom 820 oraz ww. nowości, czyli Phantom 240.

Panel kontrolny obudowy NZXT Phantom 240 składa się z przyciwków Power i Reset, a także dwóch gniazd Jack 3,5 mm (mikforonowego oraz słuchawkowego), a także dwóch portów USB 3.0. Na chwilę obecną konstrukcja ta dostępna jest w jednej wersji kolorystycznej, lecz nie należy wzorem pozostałych urządzeń z tej serii wykluczać pojawienia się w późniejszym okresie także innych jej wariantów.

Sugerowana cena detaliczna modelu Phantom 240 (kod fabryczny CA-PH240-W1) wynosi 69,99 dolarów.

NZXT Phantom 240 specyfikacja

Źródło: NZXT

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.