Home / Aktualności / Obudowy / NZXT Noctis 450 – zdumiewająca obudowa midi-tower

NZXT Noctis 450 – zdumiewająca obudowa midi-tower

NZXT Noctis 450 02NZXT po raz kolejny stosuje prosty, lecz odważny design prezentując nam obudowę Noctis 450. Wyposażona w unikalną mieszankę funkcjonalności i nieco agresywnego wyglądu, ta obudowa midi-tower ma sporo do zaoferowania.

Noctis 450 wprowadza nową ideę paneli  oraz obfitą ilość siatek wentylacyjnych, aby zaoferować użytkownikom bezkompromisowe połączenie wzornictwa i funkcjonalności.

Obudowa NZXT została wyposażona również w ciekawe podświetlenie podstawy, poza oczywistymi diodami włącznika zasilania I / O oraz podświetlaniem tylnej części (które można łatwo wyłączyć), jak również efektowne podświetlane logo NZXT w kolorze czerwonym (czarna wersja obudowy) lub niebieskim (niebieska wersja kolorystyczna). 

Konstrukcja obudowy Noctis 450 z nakładanymi na siatki wentylacyjne maskownicami zapewnia 10 razy więcej powierzchni wentylacyjnej niż w przypadku innej obudowy tego producenta, NZXT H440.

NZXT Noctis 450 08

Dla dodatkowego chłodzenia, Noctis 450 wyposażony jest w kontroler wentylatorów typu PWM, który może obsługiwać do 8 wentylatorów.

Użytkownicy mogą również podłączyć hub wentylatora PWM do produktów z serii Kraken, i w ten sposób kontrolować cały system w bardzo łątwy sposób, nawet za pomocą smartfonu.

Dodatkowo, Noctis 450 posiada zainstalowane trzy 120mm FN V2 wentylatory z przodu i jeden 140 mm wentylator FN V2 z tyłu, dla zapewnienia optymalnego chłodzenia już po wyjęciu z obudowy pudełka.

Obudowa NZXT oferuje wsparcie zarówno dla wentylatorów 120mm i 140mm, a stalowe panele górne i przednie są gotowe do instalacji produktów Kraken i dzięki temu do zestawu można dopasować chłodzenie nawet do 360 mm.

Noctis wyposażony został też przez NZXT w wielokrotnie nagradzany zasilania, system ukrywania szpecących kabli, pozwalając tym na bezproblemowe zarządzanie przewodami. Jednak ta funkcja nieco nas zaskoczyła mając na uwadze recenzję tej obudowy w serwisie YouTube przeprowadzoną przez HardwareCanucks, z której pochodzi kilka zdjęć w tym artykule.

NZXT Noctis 450

Jeśli posiadacie ciekawie wyglądające dyski SSD, to w przypadku tej obudowy otrzymacie bardzo praktyczne opcje montażu, które każdy odwiedzający was będzie mógł podziwiać. Wśród innych opcji montażu pamięci masowych, w tym dysków twardych znalazło się pięcio modułowe miejsce  z przodu obudowy.

NZXT Noctis 450 07

Obudowa NZXT Noctis 450 w kolorze czarnym lub białym dostępna jest w cenie ok. 140 dolarów.