Home / Aktualności / NZXT N7 B550 – pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD

NZXT N7 B550 – pierwsza płyta z linii N7 przeznaczona dla procesorów AMD

Drugą marką, która nie do końca kojarzy się z produktami, które prezentuje jest NZXT. Ma to w tym przypadku związek z płytą główną N7 B550 – pierwszą konstrukcją z linii N7 przeznaczoną dla procesorów AMD. Dzięki niej obsługiwane są jednostki z serii 3000, 4000 i 5000. Płyta oparta na chipsecie B550 i wyposażona w czternastofazową sekcję zasilania DrMOS w układzie 12+2 ma pozwalać na wykorzystanie pełnego potencjału CPU oraz overclocking. W przypadku pamięci obsługiwane są profile XMP i taktowania do 4733 MHz włącznie.

Wraz NZXT N7 B550 użytkownicy dostają dostęp do PCI-Express w standardzie 4.0 oraz modułami łączności bezprzewodowej – WiFi 6E i Bluetooth V5.2. Na pokładzie znalazły się także dwa złącza M.2 przeznaczone dla pamięci masowych oraz 8-kanałowy kodek audio HD. Budowę PC ma ułatwiać przemyślane, zdaniem projektantów, rozmieszczenie złącz na 6-warstwowym laminacie.

Podobnie jak w przypadku innych modeli producenta, płytą NZXT N7 B550 można sterować z poziomu aplikacji NZXT CAM. Użytkownicy mogą za jej pomocą monitorować podstawowe parametry czy dostosować m.in. krzywe pracy wentylatorów (dostępne siedem złącz) oraz ustawienia podświetlenia RGB (cztery złącza). Obsługiwane są, co warto zaznaczyć, akcesoria wszystkich producentów.

W standardzie płyta główna NZXT N7 B550 ma metalową osłonę, która chroni panel I/O i najważniejsze elementy. Pokrywa dostępna w wersji czarnej lub białej ma ułatwić proces składania PC, a jednocześnie spójnie komponować się z obudowami z serii NZXT H. Osoby, które zwracają uwagę na designerskie detale powinny więc być usatysfakcjonowane.

Płyta główna NZXT N7 B550 trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu a jej cena wyniesie 1099 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.