Home / Aktualności / NZXT Hue+ – najbardziej zaawansowane podświetlenie Twojej obudowy?

NZXT Hue+ – najbardziej zaawansowane podświetlenie Twojej obudowy?

NZXT HUE Plus

Ku naszej wielkiej radości do redakcji Tech Dice dotarł NZXT Hue+. Czym jest Hue+? Otóż jest to system podświetlenia obudowy wykorzystujący diody LED i umożliwiający użycie kolorów z palety barw RGB. Dlaczego aż tak się ucieszyliśmy? Chociażby z powodu, że podświetlenie to określane jest mianem najbardziej zaawansowanego na świecie, które doskonale skomponuje się z naszą redakcyjną obudową NZXT S340 Source Razer (Special Edition), którą mieliśmy okazję testować kilka miesięcy temu.

 

1. Wstęp

Systemy podświetlenia obudów PC można podzielić na dwie kategorie: proste, które podłączamy do zasilania (najczęściej wtyczki molex) oraz te bardziej zaawansowane, gdzie mamy dostępną jednostkę sterującą ich pracą, w tym kolorami oraz efektami świetlnymi. HUE+ jest właśnie przedstawicielem tej drugiej grupy.

Sama idea zakupu podświetlenia budowy jest dość prosta – chodzi o to, aby poprawić prezencję komputera i móc pochwalić się jego efektownie wyglądającym wnętrzem. Do tego oczywiście najlepiej przydaje się obudowa z oknem- oczywiście im większym, tym lepiej;)

Atutem podświetlenia RGB jest to, że zawsze możemy je dostosować do kolorystyki naszego zestawu, czy to koloru obudowy, płyty głównej, karty graficznej czy jakiegokolwiek innego podzespołu. Część osób decydujących się na rozświetlenie wnętrza swojej skrzynki zapomina, że decydując się na jeden konkretny kolor podświetlenia blokujemy sobie niejako drogę do dalszych zmian podzespołów. Mając zestaw z podświetleniem RGB bez problemu dostosujemy je do aktualnie posiadanej karty graficznej czy płyty głównej, zaś posiadając podświetlenie w kolorze np. czerwonym popsujemy cały efekt wizualny wybierając podzespół oferujący inny kolor czy to podświetlenia czy jego elementów takich jak radiatory czy osłony układu chłodzenia.

Idealne są zatem rozwiązania uniwersalne, takie jak NZXT HUE+, które umożliwiają zmianę motywu w locie. Może nie kosztuje ono tyle co kilka pasków LED kupionych na allegro, ale oferuje znacznie większe możliwości, a przy tym nie wygląda tandetnie.

Na początek przyjrzyjmy się specyfikacji, która znajduje się poniżej, a następnie przejdźmy do oględzin zewnętrznych oraz do tego co znajduje się w pudełku.

Ilość kanałów 2
Ilość diod LED do 40 na kanał
Model AC-HUEPS-M1
Długość / szerokość paska LED 300mm / 10mm
Napięcie zasilania DC 5V
Wymiary 100mm x 70mm x 23.5mm
W zestawie 1 x 500 mm kabelek łączący paski
   1 x 300mm kabelek łączący paski
   2 x 100mm kabelek łączący paski
   4 x śrubki
   5 x opaski zaciskowe
Materiał metal, plastik, tworzywo sztuczne
Kolor diod LED RGB
Form Factor 2.5″
Połączenia 4 paski LED  
   1 x kabel do zasilania z końcówką Molex 
   1 x kabel micro-USB 
   2 x 500mm kable łączące
Mocowanie HUE+ śrubki
LED Strip:   Magnesy oraz taśma klejąca 3M
Efekty podświetlenia LED Ustawienia: Stałe, zanikające, oddech, ruchoma obwódka (Marquee), pokrywająca obwódka (Marquee), naprzemienne kolory, fala spektrum, pulsowanie, efekt świecy
   Inteligentne (smart): temperatura CPU, Temperatura GPU, licba klatek (FPS)
   Własne: możliwość ustawienia każdej z diod LED z osobna
   Audio (Beta): odzwierciedlenie przez HUE+ zmian muzyki wydobywającej się z komputera
Ilość diod LED na pasku 10
System zarządzania Oprogramowanie CAM
Wejście 5V Molex, 4-pinowe
Gwarancja 2 lata

 

  1. Wprowadzenie
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Oprogramowanie
  4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
  5. Zakończenie

Ku naszej wielkiej radości do redakcji Tech Dice dotarł NZXT Hue+. Czym jest Hue+? Otóż jest to system podświetlenia obudowy wykorzystujący diody LED i umożliwiający użycie kolorów z palety barw RGB. Dlaczego aż tak się ucieszyliśmy? Chociażby z powodu, że podświetlenie to określane jest mianem najbardziej zaawansowanego na świecie, które doskonale skomponuje się z naszą …

Ocena końcowa

Jakość / Cena
Efekty

Polecamy

Podsumowanie : Począwszy od jakości wykonania, a skończywszy na efektach świetlnych - nie pomijając oczywiście oprogramowania CAM - które dodatkowo dostępne jest w postaci aplikacji na iOS i Android, zestaw ten naprawdę olśniewa (dosłownie i w przenośni). Producent naprawdę włożył całe serce w stworzenie czegoś, co nie tylko działa, ale przede wszystkim wygląda jakbyśmy sobie tego życzyli.

Twoja ocena: 4.03 ( 5 votes)
93

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.