Home / Aktualności / NZXT H1 v2 ma nadzieję wymazać problemy swojego poprzednika

NZXT H1 v2 ma nadzieję wymazać problemy swojego poprzednika

NZXT H1 to obudowa znana już chyba wszystkim dzięki niefortunnemu problemowi ze zwarciem i wystąpieniem ognią. Choć producentowi udało  się  już rozwiązać ten problem (wymuszone przez  recenzentów i ich presję – tu chyba  trzeba  podziękować Gamers  Nexus) to  po ponad roku, NZXT wypuszcza drugą, ulepszoną wersję tej właśnie konstrukcji. NZXT H1 v2 to obudowa, która pomimo kompaktowych rozmiarów jest w stanie pomieścić wydajne komponenty. Producent zaprezentował jej udoskonaloną wersję, która jest między innymi pojemniejsza i ma zapewniać lepszy obieg powietrza. Zmianie uległ także zasilacz oraz ilość portów na obudowie. Ale na tym nie koniec.

NZXT H1 v2 to obudowa typu all-in-one w standardzie SFX (small form factor case), która jest dostarczana z preinstalowanym chłodzeniem AIO, zasilaczem i riserem. W odświeżonej odsłonie znajdziemy takie ulepszenia jak: wydajniejsze chłodzenie, dodatkowy port USB A i udoskonalony uchwyt do pionowego montażu karty graficznej, tym razem PCIe Gen 4 (a nie Gen 3 jak dotychczas).

Prezentowana obudowa posiada większe otwory w perforowanych panelach, co umożliwia lepszy przepływ powietrza. Wentylator na tylnej ściance ma zapewniać efektywniejsze chłodzenie karty graficznej, podczas najbardziej intensywnych obciążeń. Gabaryty NZXT H1 v2 również się zmieniły z 13 l na 15,6 l, dzięki czemu wewnątrz można pomieścić karty graficzne o długości do 324 mm. Użytkownik może zatem posiadać małą konstrukcję o potężnym potencjale. 

W środku  NZXT H1 v2 znajdziemy modularny zasilacz poświadczony certyfikatem 80 Plus Gold. Jego moc zwiększono z 650 W do 750 W, oferując tym samym użytkownikowi dodatkowy zapas energii. Fabrycznie zainstalowany kontroler wentylatora, pozwala za pośrednictwem oprogramowania NZXT CAM dostosować krzywe wentylatorów, monitorować temperaturę, a także tworzyć unikalne profile dopasowane do potrzeb każdego użytkownika.

Przy projektowaniu obudowy NZXT H1 v2 producent wyciągnął wnioski z opinii recenzentów i społeczności. NZXT H1 v2 ma na nowo zaprojektowaną płytkę drukowaną risera, przy okazji zmienił się także jej dostawca. W nowej konstrukcji zastosowano bardziej rygorystyczny proces kontroli jakości, aby upewnić się, że każdy egzemplarz spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa.

Obudowa NZXT H1 v2 będzie dostępna w sprzedaży w wersji czarnej oraz białej, a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 1599 zł.

 


Dane techniczne:

 • Model: H1 v2
 • Format: SFF
 • Wymiary (S x W x G): 196 x 405 x 196 mm
 • Waga: 7,6 kg
 • Materiały: stal SGCC, hartowane szkło
 • Obsługiwane formaty płyt głównych: mini-ITX
 • Liczba slotów kart rozszerzeń: 2
 • Liczba zatok na dyski 2,5”: 2
 • wymiary karty graficznej: długość 324 mm, grubość 58 mm 
 • Chłodzenie wodne: tak, z radiatorem o długości do 140 mm
 • Preinstalowane komponenty:
  chłodzenie wodne AiO z dwukomorową chłodnicą o długości 140 mm
  wentylator Aer P140, 500-1800 obr/min oraz 92 mm, 600-1800 obr/min
  modularny zasilacz SFX o mocy 750 W z certyfikatem 80 Plus Gold
  uchwyt montażowy na karty PCI-E 16x Gen 4.0
  dwukanałowy kontroler wentylatorów PWM
  filtry przeciwkurzowe na wszystkich otworach wlotowych
 • Dostępne wersje kolorystyczne: czarna, biała
 • Gwarancja: 3 lata na obudowę, chłodzenie AiO, uchwyt montażowy GPU oraz
  10 lat na zasilacz

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.