Home / Oprogramowanie / NZXT CAM – monitoruj swój komputer PC dzięki aplikacji iOS i Android

NZXT CAM – monitoruj swój komputer PC dzięki aplikacji iOS i Android

NZXT CAM

Firma NZXT udostępniła najnowszą wersję swojego narzędzia do monitorowania PC – NZXT CAM 3.1 . Aktualizacja w wersji 3.1 rozbudowuje program o nowe funkcjonalności, w tym o podkręcanie kart graficznych.

Wraz z aktualizacją zadebiutowały zupełnie nowe wersje aplikacji mobilnych na systemy iOS i Android, a także inicjatywa partnerska CAM Powered, która integruje CAM z urządzeniami innych firm. Pierwszym partnerem CAM Powered została firma CRYORIG.

Największą nowością w aktualizacji CAM 3.1 jest zakładka Tuning, która umożliwia podkręcanie karty graficznej. Poprzez prosty interfejs, z którego znane jest oprogramowanie CAM, użytkownik może modyfikować taktowania rdzenia i pamięci karty, limity poboru energii elektrycznej, a także dostosowywać profile wentylatorów i ich prędkości obrotowe.

Nowości i zmiany w NZXT CAM 3.1 obejmują:

  • Podkręcanie GPU za pośrednictwem nowej zakładki Tuning;
  • Przeprojektowany moduł nakładki w grze (overlay), z nowymi możliwościami konfiguracyjnymi;
  • Dokładniejsze pomiary temperatur procesorów AMD dzięki wykorzystaniu systemu AMD ThermalMargin;
  • Bardziej precyzyjne zarządzanie profilami wentylatorów w chłodzeniachKraken i systemie GRID+, z dokładnością do 5 stopni Celsjusza;
  • Możliwość wyłączenia monitoringuaplikacji zużywających zasoby (Top Apps)w celu zmniejszenia wykorzystania CPU przez CAM;
  • Porównywanie średnich temperatur systemu użytkownika z danymi od społeczności NZXT CAM.

Przy okazji aktualizacji 3.1 zadebiutowały również zupełnie nowe aplikacje CAM Mobile na systemy iOS i Android. Zbudowano je od zera z myślą o dostarczeniu jak najpełniejszego zestawu funkcjonalności względem aplikacji komputerowej.

Nowe wersje mobilnego CAM pozwalają na wygodniejsze zarządzanie sparowanymi urządzeniami, w tym także systemem oświetlenia HUE+. Użytkownicy CAM Mobile zyskają też dostęp do historycznych danych zawierających średnie temperatur i obciążenia systemu. Pozostałe usprawnienia obejmują możliwość logowania przez Google+ i Facebooka, szybsze ładowanie interfejsu i synchronizacji z chmurą.

Motorem do powstania tego oprogramowania jest inicjatywa NZXT i CAM Powered, której celem jest dążenie do większej kompatybilności podzespołów PC i rozszerzanie funkcjonalności dla użytkowników końcowych.

Pierwszym partnerem CAM Powered jest firma CRYORIG specjalizująca się w systemach chłodzenia. Na stoiskach firmy na targach Compyutex 2016 zademonstrowane zostało prototypowe chłodzenie H7 Quad Lumi sterowane właśnie poprzez oprogramowanie CAM 3.1.

Oprogramowanie NZXT CAM 3.1 jest już dostępne do pobrania z oficjalnej strony https://camwebapp.com/download. Aplikacje mobilne CAM Mobile można znaleźć w AppStore i Google Play Store.

NZXT CAM 3.1

NZXT CAM 3.1 01