Home / Aktualności / NZXT CAM 4.0 – nowa wersja oprogramowania do zarządzania oświetleniem RGB i OC komputera dostępna

NZXT CAM 4.0 – nowa wersja oprogramowania do zarządzania oświetleniem RGB i OC komputera dostępna

NZXT, producent znany z obudów i systemów chłodzenia, wprowadził dziś odmienione oprogramowanie CAM w wersji 4.0. Program pozwala na lepszą diagnostykę pracy kluczowych podzespołów komputera.

NZXT CAM 4.0 został zbudowany od podstaw, nie jest więc wyłącznie lekko poprawioną wersją swojego poprzednika, chociaż dziedziczy część jego cech. Przede wszystkim, program jest w pełni darmowy i można go pobrać ze strony producenta. Podobnie jak starsza wersja, służy do monitorowania pracy komputera oraz zwiększania jego możliwości poprzez overclocking. 

Zmiany dotknęły m.in. szatę graficzną programu. Nowy interfejs wygląda jeszcze bardziej przejrzyście, został uproszczony i zreorganizowany. Najważniejsze funkcje są teraz łatwiej dostępne i bardziej wyeksponowane. Użytkownicy mają większą kontrolę nad danymi, które udostępniają i odbierają w NZXT CAM. Nowe kategorie, takie jak przepustowość i wykorzystanie zasobów na proces, pozwalają użytkownikom zrozumieć, które, spośród działających procesów są najbardziej obciążające dla ich komputerów. Jednocześnie, nowy NZXT CAM 4.0
posiada ulepszoną nakładkę na gry, co zwiększa kontrolę użytkownika nad zestawem wyświetlanych informacji – pozwala to na lepsze dopasowanie do indywidualnych preferencji gracza.

Główne cechy oprogramowania, na które wskazuje producent to wysoka jakość optymalizacji, nowoczesny interfejs, łatwa kontrola, jasno określone ustawienia prywatności, skuteczniejsze monitorowanie pracy komputera, nowa nakładka w grach, usprawnione profile użytkowników oraz pełna zgodność z urządzeniami producenta. Szczególnie ciekawe jest, że firma podkreśla kwestię ustawień prywatności. Często programy działające w tle, a do takich NZXT CAM 4.0 przecież należy, zbierają i wysyłają dane telemetryczne. Oczywiście, użytkownik wyraża na to zgodę w EULA (licencji użytkownika końcowego), niemniej mało kto ten dokument czyta. NZXT należy pochwalić za rozsądne podejście do kwestii telemetrii – producent umożliwia ograniczenie czy nawet zupełne wyłączenie wysyłania danych zebranych na komputerze użytkownika przez CAM 4.0. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.