Home / Aktualności / NVIDIA zaprezentowała dziś nowe wyświetlacze G-SYNC z częstotliwością odświeżania 360 Hz

NVIDIA zaprezentowała dziś nowe wyświetlacze G-SYNC z częstotliwością odświeżania 360 Hz

W świecie esportu, w którym każda milisekunda może przeważyć szalę zwycięstwa, bardzo istotnym elementem są monitory. Rozumiejąc to NVIDIA zaprezentowała dziś nowe wyświetlacze G-SYNC z częstotliwością odświeżania 360 Hz, zapewniając entuzjastom e-sportu i rywalizującym graczom najszybsze wyświetlacze w historii gier. Przy 360 Hz ramki do gier są wyświetlane raz na 2,8 ms – nawet 6 razy szybciej niż tradycyjne wyświetlacze do gier i telewizory.

NVIDIA i ASUS zaprezentowały więc pierwszy na świecie wyświetlacz G-SYNC 360Hz – ASUS ROG Swift 360 podczas tegorocznego CES-u w Las Vegas. Wyświetlacz, który będzie dostępny pod koniec tego roku, idealnie łączy się z kartami GeForce RTX, najszybszymi układami graficznymi na świecie (na chwilę obecną) w celu zapewnienia najlepszych wrażeń z gry.

Dla osób śledzących cyfrowe zmagania nie jest zaskoczeniem, że E-sport i konkurencyjne społeczności graczy wciąż rozwijają się w niesamowitym tempie i wymaga coraz to nowszych rozwiązań. Jak się dowiedzieliśmy ponad 60% graczy GeForce na całym świecie gra co miesiąc w takie gry jak CS:GO, Dota, LoL czy Overwatch, a w 2019 r. 211 mln  nagroda przyznana w e-sportowej rywalizacji stanowi skok o 29% w porównaniu z poprzednim rokiem. Właśnie dzięki m.in. rozwojowi e-sportu producenci po raz kolejny wzięli pod lupę monitory abyu jeszcze bardzie zminimalizować opóźnienia jakich mogą doświadczyć zawodnicy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.