Home / Aktualności / Nvidia zapowiada kartę GeForce GT 730

Nvidia zapowiada kartę GeForce GT 730

nvidia geforce gt 730
Nvidia GeForce GT 730 to najnowsza karta graficzna tego producenta bazując ana układzie GK107, który jest już wykorzystywany w kartach z serii GeForce GT 740.

Bazujący na 28 nm procesie technologicznym karta GT 730, jest w zasadzie wolniejszym odpowiednikiem kart Nvidia GT 740, których mini przegląd prezentowaliśmy nie tak dawno temu. Tyczy się to zaróno prędkości zegarów jak i samej pamięci DDR3. Karta będzie działała z zegarem 908 MHz (rdzeń) oraz 1.80 GHz (pamięć w trybie DDR).

Karta GeForce GT 730 ma być wyposażona w 1 GB pamięci RAM i wielkością zajnować tylko połowę wielkości typowych kart (czyli będzie tzw. low-profile). Jak podaje Nvidia, karty z tej serii będą występować zarówno jako jedno-slotowe z chłodzeniem wiatrakowym, lub też dwu-slotowym z chłodzeniem pasywnym.

Zakłada się, że ta karta graficzne będzie skierowana w stronę konkurencji w postaci APU AMD oraz kart Intel Iris Pro co po niekąd wyznacza dosyć niską (i adekwatną do wydajności) cenę. Na oficjalne zapowiedzi dostępności i ceny trzeba jeszcze niestety poczekać.