Home / Aktualności / NVIDIA wprowadza obsługę DirectX 12 dla kart z serii GTX 400 i GTX 500

NVIDIA wprowadza obsługę DirectX 12 dla kart z serii GTX 400 i GTX 500

NVIDIA GTX 480 Fermi 01

Jak się okazuje karty graficzne, które mają kilka lat na karku, wcale nie muszą być skazane na brak wsparcia technicznego. Przykładem są tu modele oparte o układy z architekturą Fermi, a więc modele z serii GTX 400 i GTX 500, wśród których są takie konstrukcje jak GTX 460 czy GTX 580.

Wraz ze sterownikami z linii 384 firma NVIDIA dodała wsparcie dla bibliotek DirectX 12 (poziom 12_0) i zgodności z WDDM 2.2 (Windows Display Driver Model), która pojawiła się w Windows 10 Creators Update (wersja 1703). Dzięki powyższej aktualizacji sterowników posiadacze stosunkowo wiekowych już kart, ponownie mogą cieszyć się pełnią ich możliwości. Pytanie tylko jak w praktyce blisko 7-letnie konstrukcje poradzą sobie z najnowszymi tytułami gier 3D?

Niemniej warto odnotować fakt, że posiadając topowy model karty graficznej, którego wydajność nierzadko po długim okresie czasu jest nadal zadowalająca, nie zostajemy zmuszeni przez producenta układu do jego wymiany, tylko dlatego, że nie zapewniono mu wsparcia dla najnowszych bibliotek DirectX.

Źródło: Guru3D forum, Internet

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.