Home / Aktualności / NVIDIA i VMware wprowadzają na wirtualne pulpity nowe możliwości graficzne

NVIDIA i VMware wprowadzają na wirtualne pulpity nowe możliwości graficzne

Firmy NVIDIA i VMware poinformowały, że już wkrótce przedsiębiorstwa będą mogły w pełni korzystać ze zdalnego dostępu do zaawansowanych aplikacji graficznych, wykorzystując platformy VMware Horizon 6 i VSphere 6 działające w środowisku NVIDIA GRID vGPU.

Nowe rozwiązanie, zapewniające zwiększoną wydajność pracy dzięki wirtualnemu wykorzystaniu zdalnych kart graficznych, w ciągu ostatnich pięciu miesięcy było testowane przez 300 klientów w ramach programu wczesnego dostępu. Firmy biorące udział w testach otrzymały dostęp do technologii GRID vGPU, która umożliwia współdzielenie procesorów graficznych zainstalowanych w centrach danych między wieloma użytkownikami, a tym samym pozwala na osiągnięcie większej gęstości i skalowalności.

Opinie klientów wykazują, że technologia NVIDIA GRID vGPU, zastosowana w platformie VMware Horizon 6 opartej na rozwiązaniu vSphere, usprawnia proces pracy w środowiskach wirtualnych, zapewniając większą wydajność grafiki, większe bezpieczeństwo najważniejszych danych, skalowalną wydajność i niższy koszt operacyjny.

Rozwiązania wirtualizacji procesorów graficznych z użyciem VMware 6 i vSphere zapewniają między innymi następujące korzyści:

– Umożliwienie projektantom, architektom i inżynierom pracy z wymagającymi aplikacjami graficznymi w zwirtualizowanym środowisku, opartym na profesjonalnych kartach graficznych i certyfikowanych sterownikach aplikacji firmy NVIDIA.

– Elastyczność pozwalająca na obsłużenie przez dział IT do 96 użytkowników za pomocą jednego standardowego serwera.

– Niski koszt wirtualizacji w przypadku pracowników, którzy pracują z aplikacjami wykorzystującymi akcelerację graficzną, ale nie wymagającymi maksymalnej mocy oferowanej przez procesor graficzny.

-Możliwość uruchomienia aplikacji 2D i 3D oraz oprogramowania multimedialnego stworzonego dla systemu Windows na praktycznie każdym urządzeniu, za pośrednictwem VMware Horizon 6. W efekcie użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych zyskują wydajność typową dla stacji roboczych, nawet w sieciach cechujących się dużymi opóźnieniami.

Po zakończeniu inicjatywy wczesnego dostępu, firmy NVIDIA i VMware rozpoczną tzw. program Direct Access, dzięki któremu firmy będą mogły szybko wdrożyć technologię GRID vGPU do środowisk VMware Horizon 6 i vSphere 6, zyskując wsparcie techniczne i doradcze obu producentów.

„Ułatwianie użytkownikom obsługi komputera i tworzenie prostych w działaniu środowisk to nasz główny cel”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes i dyrektor generalny działu profesjonalnych wizualizacji oraz projektów w firmie NVIDIA. „Technologia GRID vGPU umożliwia tworzenie prawdziwie wirtualnych pulpitów, zapewniając wiodącej platformie do wirtualizacji oprogramowania najlepszą wydajność graficzną. Potwierdzenie tej tezy znajdujemy we wszystkich obecnych i nowych przypadkach zastosowania wirtualnego środowiska pracy.”

„Rozwiązania mobilnej chmury odmieniają tradycyjne środowiska i aplikacje dla komputerów biurkowych. Nasza współpraca w firmą NVIDIA umożliwia wprowadzenie tej technologii w wysokowydajnych stacjach roboczych i wymagających aplikacjach, pozwalając wszystkim organizacjom wykorzystać zalety chmury”, powiedział Erik Frieberg, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Wyspecjalizowane branże, takie jak firmy motoryzacyjne, biura projektowe i architektoniczne, z pewnością skorzystają na zwiększonej mobilności, która pozwoli im zachować utalentowanych pracowników, zredukować koszty i sprostać wymagającej konkurencji.”

Oczekuje się, że nowe możliwości oferowane przez technologie wirtualizacji procesorów graficznych będą miały znaczący wpływ na rynek.

VMware jest wiodącą firmą w dziedzinie wirtualizacji, obsługując ponad 500 000 klientów na całym świecie. NVIDIA jest liderem w branży obliczeń wizualnych – ponad 12 milionów specjalistów korzysta z ponad 300 aplikacji certyfikowanych do użytku i akcelerowanymi przez procesory graficzne marki NVIDIA. Serwery oparte na technologii NVIDIA GRID są sprzedawane i obsługiwane przez ponad 20 wiodących firm dostarczających rozwiązania dla przedsiębiorstw, w tym Cisco, Dell, HP i Lenovo.

„Korzystanie w wielu przedsiębiorstwach z wymagających aplikacji graficznych w środowisku wirtualnym napotykało na barierę, wynikającą z niezadowalającej jakości obsługi takiego oprogramowania. Technologia GRID vGPU eliminuje ten problem, umożliwiając menedżerom IT wdrożenie rozwiązań wirtualizacji dla całkowicie nowej grupy użytkowników”, powiedział Roy Illsley, główny analityk w firmie Ovum. „Sądzimy, że technologia NVIDIA GRID vGPU połączona z rozwiązaniami VMware Horizon i vSphere pozwoli na dalszy rozwój rynku oraz przyspieszy tempo wdrożeń w przedsiębiorstwach nowych rozwiązań wirtualizacji pulpitów w 2015 roku.”

Programem wczesnego dostępu, uruchomionym przez VMware i NVIDIA podczas konferencji VMworld w sierpniu 2014 roku, objęto szereg klientów z sektora publicznego i prywatnego, a także ośrodki edukacyjne. Wśród nich znalazły się m.in. Uniwersytet Południowej Kalifornii (USC) i Uniwersytet Villanova, wiodący producenci tacy jak Airbus, Lockheed Martin, Nifco i Siemens Wind Power, międzynarodowe firmy architektoniczne takie jak AECOM, CH2MHILL, Populous oraz STV, Inc., a także koncern Raytheon, będący jednym z największych na świecie dostawców systemów obronnych.

NVIDIA GRID vGPU

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.