Home / Aktualności / NVIDIA SHIELD – tablet z Tegra K1 z kontrolerem gotowy do produkcji

NVIDIA SHIELD – tablet z Tegra K1 z kontrolerem gotowy do produkcji

NVIDIA-SHIELD-Tablet
Wydaje się, że ostatnie wycieki informacji na temat zestawu mobilnego do gier w postaci tabletu NVIDIA SHIELD oraz kontrolera SHIELD Controller są bardziej realne niż przypuszczano.

NVIDIA SHIELD Tablet specyfikacja

NVIDIA-SHIELD-Tablet-1


Jak możecie zobaczyć z powyższego zdjęcia, tablet NVIDIA SHIELD wyglądem przypomina Tegra Note 7 jednak jest on niego większ. SHIELD posiada bowiem 8 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Tegra K1 wspomagany przez 192 rdzeni CUDA, który produkuje olśniewającą i niezwykle jak na tablety grafikę.

Poza tym NVIDIA SHIELD ma być wyposażona w 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci masowej w odmianie z Wi-Fi (802.11 a/b/g/n z antenami MIMO) lub 32 GB dla wersji Wi-Fi i 4G (LTE) a także dwie 5 MP kamery (z przodu i tyłu) i dwa głośniki stereo z przodu tabletu. Pamięć jak można zauważyć ze specyfikacji można rozszerzyć do 128 GB za pomocą kart micro SD.

Cena jaką producent ma żądać za sam tablet to 299 i 399 dolary (Wi-Fi / Wi-Fi + 4G). Z jednej strony jest ona niewygórowana jak na mobilną platformę do gier, jednak wkracza ona na próg cenowy takich konsol jak PS3 / PS4 czy Xbox 360 / One.

 

Nvidia SHIELD Tegra K1 02


Aby dopełnić doznania z niezwykle wydajnego tabletu NVIDIA SHELD, producent przygotował dedykowany kontroler SHIELD Controller. Kontroler ten nie używa jednak połączenia z tabletem za pomocą Bluetooth lecz Wi-Fi zmniejszając znacznie opóźnienia transmisji danych. 

Z ciekawych,wartych napomnienia funkcji jest zawarcie w kontrolerze mikrofonu i gniazda słuchawkowego (z możliwym wsparciem da Chromcastu lub innego urządzania do streamingu).

Nvidia SHIELD controller będzie kosztował 59 dolarów, podwyższając cenę całego zestawu do 358 / 458 dolarów. Sami musicie przyznać, że to już sporo jak na tego typu urządzenie z 8 calowym ekranem. Podejrzewamy jednak iż najbardziej zapaleni gracze nie będą się przejmować tak wysoką ceną, liczy się przecież rozrywka.

Zarówno tablet jak i kontroler ma pojawić się w Europie już w przyszłym miesiącu.

A jakie jest wasze zdanie na temat projektu NVIDII? Dajcie nam znać w komentarzach.

Żródło: VideoCardz