Home / Aktualności / NVIDIA Shield 2 z procesorem Tegra K1 chip i 4GB pamięci w testach

NVIDIA Shield 2 z procesorem Tegra K1 chip i 4GB pamięci w testach

NVIDIA Shield 2

NVIDIA Shield 2 – mocne wnętrze, ten sam wygląd

NVIDIA Shield 2 ma być dumnym następcą nadal obecnej przenośnej konsoli do gier tego producenta. Pomimo, że nie miała ona jeszcze swojej premiery to do sieci wyciekły wyniki testów AnTuTu a co za tym idzie częściowa specyfikacja Shield 2.

NVIDIA Shield 2 – jeszcze mocniejsza konsola

Na chwilę obecną wygląda na to, że NVIDIA Shield 2 będzie wyglądać podobnie jak nie identycznie jak swój poprzednik. Co zostanie zmienione to wnętrzności konsoli, które zawierać będą szybszy czterordzeniowy procesor Tegra K1 taktowany zegarem 2.5GHz oraz 4GB pamięci RAM. Układ graficzny także będzie mocną stroną nowej konsoli gdyż bazować ma na układzie Keppler z 192 rdzeniami.

Ekran nowej konsoli choć takich samych rozmiarów to oferujący znaczny przyrost pikseli z dotychczasowych 1280 x 720 do 1440 x 810 pikseli w Shield 2. Wielce prawdopodobne, że ten niewielki przyrost rozdzielczości może być wykorzystany na pasek nawigacyjny konsoli, lecz nie możemy jeszcze tego potwierdzić.

Pozostała specyfikacja konsoli Shield 2 uwzględniać ma 16 GB pamięci podręcznej, kamerę o rozdzielczości VGA (0,3 MP) oraz system Android 4.4.2 KitKat. Póki co nie wiadomo kiedy konsola ta miałaby się pojawić oraz w jakiej cenie. Gdy uzyskamy takie informacje nie omieszkamy się nimi z wami podzielić.

nvidia-shield-2-antutu