Home / Aktualności / NVIDIA RTX Broadcast Engine zapowiedziana na TwitchCon 2019

NVIDIA RTX Broadcast Engine zapowiedziana na TwitchCon 2019

Ponad 50000 streamerów i fanów gier zbierze się w ten weekend w San Diego, aby zobaczyć na żywo ulubionych graczy oraz poznać przyszłość live streaming-u.

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznej konferencji TwitchCon firma Nvidia zapowiedziała RTX Broadcast Engine, kolekcję zestawów programistycznych, które wykorzystują możliwości SI kart graficznych z serii RTX do graficznej modyfikacji transmisji na żywo. Wspierane przez dedykowane układy Tensor Cores, nowe SDK umożliwiają korzystanie z wirtualnego zielonego tła, filtrów stylu i efektów rzeczywistości rozszerzonej – technik wykorzystywanych przez dużych nadawców – ale bez potrzeby stosowania specjalnego sprzętu.

Nvidia współpracuje z najważniejszymi twórcami aplikacji do przesyłania strumieniowego, aby zintegrować RTX Broadcast Engine z ich oprogramowaniem.

Na nowy pakiet programistyczny składają się następujące funkcje:

  • RTX Greenscreen, która usuwa tło z obrazu przekazywanego przez kamerę internetową, dzięki czemu widoczne jest tylko ciało użytkownika. Sztuczna inteligencja automatycznie rozpoznaje, która część obrazu jest człowiekiem, a która tylko tłem, dzięki czemu gracze mogą korzystać z zalet zielonego tła bez konieczności kupowania go.
  • RTX AR, która może wykrywać twarze, śledzić jej detale takie jak oczy i usta, a nawet modelować powierzchnię twarzy, umożliwiając zastosowanie efektów rzeczywistości rozszerzonej w czasie rzeczywistym przy użyciu standardowej kamery internetowej. Programiści mogą ją wykorzystywać do tworzenia zabawnych efektów, takich jak nakładanie na twarz wybranych materiałów 3D lub umożliwienie użytkownikowi sterowania postaciami za pomocą własnej twarzy.
  • RTX Style Filters, filtry wykorzystujące technikę SI zwaną transferem stylu, przekształcające wygląd obrazu z kamery internetowej w oparciu o styl innego obrazu. Naciskając klawisz skrótu, można dostosować wygląd swojego kanału do ulubionego obrazu lub grafiki z gry.

Z wczesną implementacją funkcji RTX Greenscreen oraz innymi demami będzie można się zapoznać w ten weekend odwiedzając stoisko OBS (numer 1823) podczas konferencji TwitchCon.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.