Home / Aktualności / NVIDIA RTX 2070 – znamy ceny i dostępność najtańszej karty z Ray Tracing

NVIDIA RTX 2070 – znamy ceny i dostępność najtańszej karty z Ray Tracing

NVIDIA ogłosiła dzisiaj oficjalne daty dostępności karty, którą z pewnością można nazwać “najtańszą opcją Turinga”. Jednak pojęcie “tańsze” jest tutaj nieco na wyrost, bowiem w stosunku do Pascala, Turing i tak jest sporo droższy. RTX 2070 amerykańskiego producenta kart graficznych, będzie dostępny od 17 października, dzięki czemu korzyści płynące z akceleracji raytracingu będą o wiele niższe niż w przypadku już wprowadzonych na rynek RTX 2080 i RTX 2080 Ti.

Mimo tego, ceny kart RTX 2070 są nadal wysokie bo wynoszą 499 dolarów – o 120 dolarów więcej niż GTX 1070 ostatniej generacji. Jeśli doliczymy do tego “podatek NVIDII”, powoduje to, że ceny kart serii Founders Edition podskakują do  599 dolarów. Poziom cen 2070-tek może tym bardziej irytować, iż konstrukcja wykorzystuje chip TU106, będący mniejszym odpowiednikiem TU104 – w pełni rozwiniętego, i w przeciwieństwie do poprzedniego GTX-a 1070, zbudowany z najwyższej półki układu NVIDII. 

Na koniec należy dodać, że RTX 2070 może stanowić ważny element strategii amerykańskiej firmy z uwagi na bardzo wysokie ceny kart RTX 2080 i 2080 Ti, szczególnie dla osób chcących skorzystać z Ray Tracingu, o którym ostatnimi czasy bardzo głośno. Części z was nie “łakomych” na Ray-tracingową rewolucję, radzimy poczekanie kilka miesięcy i nabycie GTX 1080 Ti, którego ceny powinny znacząco spaść, a sama karta nadal będzie wydajnościowo dosyć atrakcyjna. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.