Home / Aktualności / NVIDIA GTX TITAN Z – miniprzegląd najszybszych kart z serii GEFORCE

NVIDIA GTX TITAN Z – miniprzegląd najszybszych kart z serii GEFORCE

NVIDIA GEFORCE GTX TITAN Z 01

Firma NVIDIA w dniu dzisiejszym ogłosiła oficjalny rynkowy debiut kart graficznych z serii GTX TITAN Z. Co prawda zdecydowana większość zaprezentowanych już kart to konstrukcje referencyjne różniące się pomiędzy sobą jedynie pudełkami, w których są sprzedawane (wyjątkiem jest chłodzony cieczą jeden z modeli firmy EVGA), o tyle jednak cieszy fakt błyskawicznego ogłaszania gotowych konstrukcji z tej linii przez partnerów NVIDII.

GTX TITAN Z to wg deklaracji firmy NVIDIA jej najszybsza i najbardziej zaawansowana karta graficzna, jaką kiedykolwiek stworzyła. Model ten został zaprojektowany od początku do końca z myślą o biciu rekordów wydajności.

Innowacyjna karta graficzna GTX TITAN Z jest wyposażona w 5760 rdzeni CUDA (dwa procesory graficzne GK110 GTX TITAN Black), 12 GB pamięci przesyłającej dane z prędkością 7 Gb/s, 12-fazowe zasilanie z techniką dynamicznego rozdzielania energii na poszczególne rdzenie graficzne, a także możliwość przetwarzania liczb zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji z pełną prędkością. Dzięki temu bez obaw powinna sobie ona poradzić z obsługą gier w rozdzielczości 3840×2160 (Ultra HD).

Dzięki niezrównanej efektywności energetycznej architektury Kepler, karta NVIDIA GTX TITAN Z jest w stanie zapewnić maksymalną wydajność, będąc chłodzoną w najprostszy i najbardziej wygodny sposób – powietrzem.

Moc obliczeniowa podwójnej precyzji systemu wyposażonego w opisywanej w niniejszej wiadomości karty fraficzne przewyższa superkomputery warte wiele milionów dolarów, zużywając znacznie mniej energii elektrycznej oraz zajmując niewielką część przestrzeni. Dla badaczy, naukowców i innych użytkowników platformy CUDA, karta GTX TITAN Z zapewnia niezrównaną wydajność obliczeniową podwójnej precyzji w obudowie komputera, który zmieści się pod biurkiem.

Karty GTX TITAN Z są dostępne już dziś w sugerowanej cenie detalicznej (MSRP) wynoszącej 2999 dolarów.

Poniżej prezentujemy modele z rodziny GTX TITAN Z, które zostały zaprezentowane na obecną chwilę przez wiodących producentów kart graficznych.

NVIDIA GEFORCE GTX TITAN Z - model referencyjny

Źródło: Informacja prasowa, informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.